Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:1. Zadecydowała kluczowa roszada [ZDANIEM TRENERÓW]

Jerzy Brzęczek, trener GKS-u Katowice i Artur Derbin, szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec byli pod wrażeniem poziomu meczu na Stadionu Ludowy,
W dobrym humorze był jednak tylko Derbin. - W pierwszej połowie musieliśmy swoje wycierpieć. Szło nam jak po grudzie. Rywal opanował wtedy środek pola. Starałem się pomóc drużynie. Stąd i zmiany. Z boiska zszedł Jakub Arak. Na środku obrony pojawił się Łukasz Sołowiej, a w środku pola znalazło się miejsce dla Konrada Budka. Zmiany przyniosły zamierzony efekt. Potem popełniliśmy co prawda błąd, który mógł się okazać bardzo kosztowny. Wojciech Fabisiak chyba zmarzł, bo źle obliczył to wyjście do piłki. Potem jednak zespół pokazał charakter. Wszyscy wiemy jak ważne było to spotkanie - dla nas, dla kibiców. Wygraną dedykujemy właśnie naszym fanom - mówił Derbin.

- Myślę, że to było dobre, emocjonujące spotkanie na dobrym poziomie. Prowadziliśmy, ale gol, które straciliśmy zaraz po wznowieniu gry kosztował nas bardzo wiele. Dla Zagłębie to był bardzo dobry rok. Ja tymczasem dziękuję drużynie za to co udało nam się razem osiągnąć. Przypomnę, że przejmowałem zespół, gdy ten zajmował 16. miejsce - mówił Jerzy Brzęczek, trener GieKSy.

Jesteś kibicem z Zagłębia? Dołącz do nas na Fejsie! >>