Kryzys szczypiornistów Pogoni. Szczecinianie bez punktów w Opolu

EKSTRAKLASA PIŁKARZY RĘCZNYCH. Gwardia Opole dobrze się zrewanżowała Pogoni za porażkę w Szczecinie 22:27.

W poprzedniej kolejce Pogoń przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin, więc z gwardzistami miała poszukać okazji na rehabilitację. I wszystko dobrze się układało do 45. minuty - Portowcy prowadzili 2-3 bramkami, ale nie mogli czuć się bezpieczni.

W ostatnim kwadransie przewagę uzyskali opolanie. I to Gwardia w 53. minucie odskoczyła na 21:19. Pogoń w dwie minuty odrobiła straty (bramki Wojciecha Jedziniaka i Patryka Walczaka), ale nie złamała gospodarzy. Gwardia wychodziła na prowadzenie, Pogoń doprowadzała do remisu. Ostatni raz w 57. minucie, gdy bramkę rzucił Michał Bruna.

Gdy jeden z gospodarzy dostał dwuminutową karę wydawało się, że Pogoń wygra, ale bramkarze obu drużyn spisywali się bez zarzutu. Pół minuty przed końcem do siatki trafił Łukasz Gierak, ale sędziowie bramki nie uznali. I wtedy...

- 8 sekund, Milas ma piłkę. Podaje do Simica. Ten przedziera się przez przeciwnika niczym Rambo przez zasieki Wietnamczyków, rzuca piłką niczym Magda Gessler talerzami i.... głodni zwycięstwa opolanie wychodzą najedzeni. Co za mecz! 24 do 23 dla Gwardii Opole - napisał w relacji redaktor na portalu lajfy.com.

- Bardzo boli porażka - to pierwszy pomeczowy wpis na fanpejdżu Pogoni.

Gwardia Opole - Pogoń Szczecin 24:23 (9:12)