Stadion Stali Stalowa Wola zdobyty. Przez Radomiak Radom. Siarka Tarnobrzeg gromi

Po dziewięciu spotkaniach zespół Stali Stalowa Wola znalazł pogromcę na własnym stadionie. W sobotę w kończącym piłkarską jesień mecz hutnicy przegrali z Radomiakiem Radom 2:3. Okazałem zwycięstwo na koniec zaliczyli natomiast piłkarze Siarki Tarnobrzeg.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Przed 19. kolejką II ligi zespół Stali Stalowa Wola był obok Stali Mielec jedyną niepokonaną drużyną na własnym stadionie. 28 listopada serię dziewięciu spotkań bez porażki w obecnych rozgrywkach przerwał hutnikom beniaminek, Radomiak Radom. Gospodarzy dwukrotnie skarcił Maciej Świdzikowski. Raz Brazylijczyk Leandoro, najskuteczniejszy strzelec drugoligowych rozgrywek. Napastnik Radomiaka w Stalowej Woli otworzył wynik meczu, strzelając tym samym 14 gola w tym sezonie. Brazylijczyk skorzystał z błędu obrońcy Krystiana Wrony i trafił do pustej bramki.

Stalowowolski zespół wyrównał po przerwie. W odstępie zaledwie dziesięciu minut na stadionie przy ul. Hutniczej kibice oglądali cztery bramki. Najpierw do remisu doprowadził Przemysław Oziębała, który dopadł do wypuszczonej przez bramkarza Radomiaka, Piotra Banasiaka piłki bez problemów umieścił ją w siatce gości. Nie minęło dwie minuty, a Radomiak znów prowadził. Wykorzystując dośrodkowanie Bartosza Sulkowskiego, na listę strzelców wpisał się Świdzikowski. Za chwilę znów był remis, po tym jak ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się wprowadzony w drugiej połowie Dawid Przezak. Ostatnie słowo należało jednak do Radomiaka, a dokładnie do Świdzikowskiego. Zawodnik gości znów wykorzystał wrzutkę Sulkowskiego i jak się później okazało, zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty.

STAL STALOWA WOLA2 (0)
RADOMIAK RADOM3 (1)
Bramki: Oziębała (68.), Przezak (74.) - Leandro (13.), Świdzikowski (70., 78.)

Stal: Wietecha - Bartkiewicz Ż, Wawrzyński, Wrona, Mistrzyk (71 Przezak) - Kantor, Łanucha Ż (82. Giel), Kachniarz, Stelmach (71. Siudak), Oziębała Ż - Płonka Ż Ż CZ.

Radomiak: Banasiak - Jędrzejczyk, Świdzikowski Ż, Puton (74. Wolski), Sulkowski Ż - Radecki, Kwiek, Wasilewski, Ropski (90 Śliwiński), Brągiel (90. Cieciura) - Leandro (77. Agu Ż).

Siarka zgasiła Znicz

Po komplet punktów sięgnęli natomiast zawodnicy Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Włodzimierze Gąsiora nie mieli litości dla miejscowego Znicza Pruszków, któremu zaaplikowali cztery bramki. Do przerwy siarkowcy prowadzili 2:0 po golach Marcina Stefanika z rzutu karnego i Doriana Buczka, który z kilku metrów skierował piłkę do siatki gospodarzy.

Po zmienia stron dzieła zniszczenia dokończyli Daniel Koczon i Adrian Chłoń. Pierwszy z nich wykorzystał sytuację sam na sam. Drugi natomiast ładnie uderzył z dystansu.

To dziewiąte zwycięstwo Siarki w tym sezonie. Zespół z Tarnobrzega jesienią w 19. kolejkach wywalczył 30 punktów, dwa więcej od Stali Stalowa Wola.