Błękitni Stargard najwierniejszym kibicom sprawili prezent. Kotwica też

II LIGA PIŁKARSKA. Błękitni Stargard pokonali Okocimski Brzesko aż 5:0. Już do przerwy gospodarze zapewnili sobie trzy punkty.
Błękitni, którzy zawodzili przez zdecydowaną większość kolejek w tym sezonie potrzebowali wygranej, by nie pogłębiać różnicy dzielącej ich od bezpiecznej strefy. Przed tygodniem stargardzianie przegrali w derbach z Kotwicą Kołobrzeg i to oznaczało dla nich, że zimę spędzą w strefie spadkowej. Ale z szansami na utrzymanie, więc potrzebne były ku temu punkty z ligowym średniakiem z Brzeska.

Mecz rozpoczął się od dwustronnych ataków, które coraz częściej sprawiały problemy bramkarzom. Ale to gospodarze byli w sobotę skuteczniejsi. W 23. minucie wynik otworzył Franciszek Siwek, który w obecnym sezonie był pewniakiem na prawej obronie. Chwila konsternacji w szeregach gości i po paru minutach było już 2:0, bo akcję skutecznie zakończył Radosław Wiśniewski.

Okocimski szukał gola kontaktowego, ale przy kolejnej kontrze Błękitnych znów był bezradny. Tym razem gola zdobył lewy obrońca - Rafał Gutowski.

Wysoka przewaga do przerwy ustawiła drugą połowę. Goście przeważali, chcieli zdobyć pierwszą bramkę, ale Błękitni dobrze się bronili, a często też kontrowali. Ten mecz mieli pod kontrolą, a w samej końcówce dobili przeciwnika czwartym golem. Załamani goście tylko przyglądali się, jak stargardzianie wbijają im jeszcze piątego gola tuż przed końcem.

Błękitni w ostatnim meczu o punkty w tym roku odnieśli swoje rekordowe zwycięstwo w najnowszej historii swoich występów w II lidze. Wcześniej potrafili wygrywać już 4:0.

Błękitni Stargard Okocimski Brzesko 5:0 (3:0)

Bramki: Siwek (23.), Wiśniewski (30.), Gutowski dwie (40. i 88.), Flis (86.)

Błękitni: Ufnal - Siwek, Liśkiewicz, Pustelnik, Gutowski, Więcek, Kazimierowicz, Flis (89. Baranowski), Okuszko (85. Bednarski), Wiśniewski (70. Zdunek), Magnuski.

Gryf Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:1)

Bramka: Bejuk (45.).

Kotwica: Małecki - Cichy, Poznański, Szutenberg, Rydzak, Wrzesień (60. Nowak), Sochań (67. Kugiel), Żołądź, Świechowski (75. Otręba), Berg, Bejuk.