Wigry Suwałki kończą fatalną jesień w Katowicach

Wygrana w ostatniej kolejce jesiennych zmagań I ligi z Rozwojem Katowice nie zmieni tego, że Wigry mają za sobą fatalny okres. Ale suwalska drużyna ma szansę poprawić swoją pozycję w tabeli i zapewnić sobie przynajmniej odrobinę lepszy nastrój w przygotowaniach do wiosny.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Opuszczenie 16. spadkowego miejsca w tabeli nie gwarantuje nawet wygrana Wigier. Podopieczni Donatasa Venceviciusa muszą liczyć na porażki zespołów, które je wyprzedzają. W przypadku przegranej drużyna z Suwałk spadnie na przedostatnią pozycję.

- Chcemy jesień pozytywnie zakończyć - mówi Karol Salik, bramkarz Wigier. - Na wyjazdach lepiej nam idzie niż u siebie więc może uda się wygrać. To będzie mecz o sześć punktów. Wygrana chociaż trochę poprawi nam nastroje przed przerwą zimową.

W meczu z pierwszej rundy Wigry wygrały z Rozwojem 4:0. To najwyższa wygrana suwalskiej drużyny w rozgrywkach. Ale od tamtej konfrontacji minęło kilka miesięcy i wiele się zmieniło. Drużyna systematycznie osuwała się w tabeli, a w klubie chyba wszyscy z utęsknieniem czekają na przerwę. Odwrotnie jest w katowickim beniaminku. Wydaje się, że zespół teraz się rozpędza. Dopiero przegrana w ostatniej kolejce u siebie z Olimpią Grudziądz przerwała zwycięską passę Rozwoju. Wcześniej drużyna prowadzona przez Mirosława Smyłę, który we wrześniu zastąpił Marka Motykę, wygrała trzy razy z kolei.

- To jest zupełnie inna drużyna niż z tą którą graliśmy u siebie. Potwierdzają to także nasi trenerzy, którzy analizowali grę Rozwoju - twierdzi Salik. - Mieli fajną serię, która w poprzedniej kolejce im się skończyła. Pewnie tak jak my będą chcieli zakończyć ta jesień zwycięskim akcentem. Także zapowiada się trudna walka o punkty.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Program spotkań 19. kolejki

Piątek: Arka Gdynia - Wisła Płock (godz. 20.30).

Sobota: Dolcan Ząbki - Miedź Legnica, Rozwój Katowice - Wigry Suwałki, MKS Kluczbork - Zawisza Bydgoszcz (trzy mecze o godz. 13); Chojniczanka Chojnice - GKS Bełchatów, Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn (dwa spotkania o godz. 16); Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów (godz. 17).

Niedziela: Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice (godz. 12.45); Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów (godz. 15).

Tabela I ligi

Dwa pierwsze zespoły awansują, a trzy ostatnie spadają. Drużyna z miejsca 15 zagra w barażu o utrzymanie.