Gwiazdy i amatorzy powalczą o Fiata 500. Polish Open Kaliber 2015

Coroczna impreza strzelecka od piątku do niedzieli będzie rozgrywana w Białymstoku. Tradycyjnie już do wygrania jest samochód, tym razem to fiat 500.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostocki klub Kaliber imprezę organizuje po raz 16. Jak co roku przyciąga ona do stolicy Podlasia gwiazdy tej dyscypliny z kraju i za granicy. W tegorocznej imprezie udział zadeklarowało 450 zawodników m.in. z Rosji, Ukrainy, Litwy, Estonii, Białorusi, Finlandii, Anglii. W tej stawce tradycyjnie już nie zabraknie medalistów igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata.

- Wraca do nas bardzo silna kadra Rosji, której nie było w ubiegłym roku - mówi Włodzimierz Aleksiejuk, prezes Kalibra. - Poza tym oprócz gości z zagranicy będą najlepsi strzelcy z Polski. Wśród nich kadra Kalibra na czele z triumfatorką superfinału sprzed trzech lat Żanetą Iwaszuk.

Zawodnicy będą rywalizowali w różnych konkurencjach, ale oczywiście największe emocje będą w sobotę, gdy o godzinie 19 rozpocznie się walka o auto. Prawo udziału w superfinale będzie miało po sześciu zawodników w karabinie i pistolecie. Będą kolejno eliminowani po każdej serii strzałów. O tym, kto wygra fiata 500, zadecyduje jeden strzał w ostatniej serii.

- Do finału walki o samochód może się dostać osoba wylosowana spośród wszystkich, które wykupią los o wartości 10 złotych - wyjaśnia Aleksiejuk. - Osoba wylosowana nie musi brać udziału w rywalizacji. Może wyznaczyć dowolnego reprezentanta spośród strzelców. W razie wygranej reprezentanta osoba wylosowana zobowiązana jest do wypłacenia 5 tysięcy złotych dla strzelca, a sama zabiera auto.

Zawody będą rozgrywane w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl