Koniec z efektownymi oprawami na meczach Stomilu Olsztyn?

Grupa kibicowska Ultra(S)tomil po ostatnim ligowym meczu z GKS-em Bełchatów, postanowiła zakończyć działalność. To sympatycy olsztyńskiej drużyny, którzy dbali m.in. o widowiskową oprawę podczas spotkań rozgrywanych na stadionie przy alei Piłsudskiego.
Początek działalności Ultra(S)tomiL-u sięga kwietnia 2006 roku. Podczas meczu ze Startem Działdowo (OKS zremisował 0:0), najwierniejsza grupa fanów biało-niebieskich po raz pierwszy zaprezentowała swoją oprawę. Jak sami przyznają ich początki bywały bardzo skromne choć z meczu na mecz było coraz lepiej. W 2010 roku grupa przeżyła poważny kryzys, co doprowadziło do jej rozpadu. Taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo, ponieważ fani Ultra(S)tomilL zaledwie rok później podjęli decyzję o jej reaktywowaniu.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, wielokrotnie zachęcali sympatyków olsztyńskiego futbolu do dopingowania swojego ulubionego zespołu, w tzw. Sektorze Biało-Niebieskim. Podczas domowych meczów kibice Ultra(S)tomiL przygotowywali widowiskowe oprawy, m.in. tzw. sektorówki, które nierzadko miały imponujące rozmiary i nawiązywały do konkretnych tematów.

Pieniądze na działalność grupy pochodziły zaś ze sprzedaży specjalnych bluz i koszulek oraz pamiątkowych przedmiotów związanych z olsztyńskim pierwszoligowcem.

Dlatego decyzja, którą po sobotnim meczu Stomilu z GKS-em Bełchatów (przegrana 0:2), ogłosili za pośrednictwem strony stomil.olsztyn.pl, dla wielu była zaskoczeniem.

" - Od dłuższego czasu nasza grupa była dość mało aktywna - napisali w oświadczeniu przedstawiciele Ultra(S)tomiL. - Składało się na to wiele czynników, jednak ostatecznie postanowiliśmy, że na dłuższą metę nie możemy tak działać. Dlatego też, w dniu dzisiejszym [sobota - red.] informujemy was, o zakończeniu naszej działalności. Mecz z GKS-em Bełchatów był naszym ostatnim. Niech te 70 rac, które zapłonęły z okazji obchodzonej rocznicy 70-lecia klubu będzie swoistym epilogiem działalności grupy. Nie wszystko udało doprowadzić się do końca, za co serdecznie przepraszamy."

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku, dokładnie dwa tygodnie po zerwaniu przez Galerię Warmińską umowy sponsorskiej z pierwszoligowym OKS-em, swoją działalność zakończyło także stowarzyszenie kibiców "Stomil Ponad Wszystko".

Wtedy sympatycy biało-niebieskich przekonywali, że działalność ruchu kibicowskiego będzie kontynuowana. - Do startu rundy wiosennej pierwszej ligi [7-8 marca - red.], zostanie założone nowe stowarzyszenie kibiców Stomilu Olsztyn - zapowiadali w oświadczeniu.

O powody tej decyzji mówił wówczas Tomasza Chmielewskiego, jeden z przedstawicieli fanów SPW. - Chcemy zmienić formę działalności stowarzyszenia ze zwykłego na organizację zarejestrowaną w sądzie gospodarczym, a konkretnie w KRS [Krajowy Rejestr Sądowy] - wyjaśniał. - Jeśli chodzi o powstanie nowego stowarzyszenia, to musimy odczekać miesiąc od momentu obwieszczenia o likwidacji tego poprzedniego.

Więcej o sytuacji w Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.