Sport.pl

Asseco Resovia podejmuje Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Rywal hali Podpromie nie lubi

W środę, w hicie 5. kolejki PlusLigi, Asseco Resovia podejmie w Rzeszowie Zaksę Kedezierzyn-Koźle. Hala Podpromie z pewnością nie należy do ulubionych aren gości z Kędzierzyna. Ostatni raz w fazie zasadniczej wygrali oni w Rzeszowie blisko sześć lat temu, po drodze notując kilka innych bolesnych porażek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZaksa Kędzierzyn Koźle, środowy rywal Asseco Resovii to lider PlusLigi i jedyna niepokonana drużyna w obecnym sezonie. Kędzierzynianie chcą w końcu nawiązać do krajowej dominacji z przełomu XX i XXI wieku ówczesnego Mostostalu, który w latach 1998 - 2003 pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski. Ten sezon siatkarze z Kędzierzyn-Koźla zaczęli bardzo dobrze, ale prawdziwą weryfikacją ich formy będzie środowe spotkanie w Rzeszowie z Asseco Resovią.

Hali Podpromie kędzierzynianie nie wspominają jednak z pewnością zbyt dobrze. Ostatnie zwycięstwo w fazie zasadniczej Zaksa odniosła w Rzeszowie w sezonie 2009/2010, dokładnie 10 lutego 2010 roku . Z obecnej drużyny kędzierzynian tamten mecz pamiętają tylko Dominik Witczak i Jurij Gladyr. W Rzeszowie występowali wtedy Krzysztof Ignaczak i Olieg Achrem. Przez blisko sześć kolejnych lat, wszystkie pozostałe mecze fazy zasadniczej w Rzeszowie pomiędzy Asseco Resovią a ekipą z Kędzierzyna-Koźla, padały łupem obecnych mistrzów Polski. Szczególnie bolesnej porażki Zaksa doznała na Podpromiu przed rokiem, kiedy Asseco Resovia ograła przyjezdnych do zera, w setach kolejno do 13,22 i do 12. Kędzierzynian musiała boleć też porażka w sezonie 2013/14, kiedy to z kolei w fazie play-off, w piątym półfinałowym starciu na Podpromiu, Asseco Resovia pozbawiła Zaksę marzeń o mistrzostwie ogrywając ich 3:1.

W tym sezonie Zaksa to zupełnie inny twór niż w poprzednich latach. Trzon drużyny prowadzonej przez włoskiego trenera Ferdinando De Giorgiego, tworzą francuscy mistrzowie Europy Benjamin Toniutti oraz Kevin Tillie. Rzeszów na Kędzierzyn zamienili za to przed sezonem Rafał Buszek oraz Dawid Konarski. Czy kędzierzynianie odczarują halę Podpromie i pokonają Asseco Resovie w ich własnej hali? O tym przekonamy się już w środę. Początek meczu o godzinie 20.30. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl . Transmisja w Polsacie Sport.Więcej o: