Bogacka znakomita - jak zwykle, ale tym razem więcej Gwardii na podium

Dwa zwycięstwa, sześć medalowych lokat - oto łupy strzelców Gwardii Zielona Góra z obsadzonych silnie i licznie, rozgrywanych na najnowocześniejszej strzelnicy w Polsce, II Ogólnopolskich Zawodów Klasyfikacyjnych we Wrocławiu. Za tydzień na III OTK w Białymstoku będzie można wystrzelać sobie fiata 500!
Ponad 200 zawodników rywalizowało w strzelaniach karabinowych i pistoletowych w kategoriach seniorów i juniorów. Poziom zawodów był wyższy niż na pierwszej rundzie w Łebie. Do wzrostu poziomu przyczynili się strzelcy Gwardii Zielona Góra, którzy znacznie częściej zajmowali miejsca na podium niż dwa tygodnie temu w Łebie, gdzie tylko Sylwia Bogacka zdobyła medal (złoty). We Wrocławiu zawodnicy zielonogórscy dwukrotnie zwyciężali i i sześciokrotnie stawali na podium.

Tak jak w Łebie i tym razem najlepiej spisała się, przygotowująca się do Igrzysk w Rio Sylwia Bogacka . W pierwszym strzelaniu, które kończyło się finałem dla pierwszej ósemki, Sylwia eliminacje zakończyła na drugim miejscu (414,7 pkt), a strzelanie finałowe na miejscu trzecim (182,8 pkt). W drugim strzelaniu, w którym wyniki eliminacji decydowały o końcowej lokacie nasza Mistrzyni zwyciężyła, osiągając 416,8 pkt. W rywalizacji kobiet w drugim strzelaniu bardzo dobrze spisała się Monika Griese , która zajęła 7. miejsce (410,6 pkt).

W rywalizacji pistoleciarzy z bardzo dobrej strony pokazali się juniorzy Gwardii, którzy całą grupą zajmowali miejsca w czołówce, w obu strzelaniach. Najlepiej z tej grupy spisał się Patryk Sakowski , który w pierwszym strzelaniu wygrał eliminacje z wynikiem 576 pkt (wynik o 4 punkty lepszy od dotychczasowego rekordu życiowego). Patryk był również nieosiągalny dla przeciwników w finale, w którym wystrzelał 198,8 pkt. Kolega klubowy Patryka Grzegorz Długosz był w tym finale trzeci (178 pkt) i trzeci był również w eliminacjach (564 pkt). Do finału również zakwalifikował się Maciej Korcz z siódmym rezultatem (559 pkt rekord życiowy), ale w finale był ósmy (73,6 pkt). Tuż za finałem na dziewiątym miejscu został sklasyfikowany Jakub Rabczuk, który również wystrzelał rekord życiowy (556 pkt). Robert Zgaiński również poprawił rekord życiowy, uzyskał 555 pkt i zajął 12. miejsce. W drugim strzelaniu najlepszym z zielonogórzan był Grzegorz Długosz, który zdobył brązowy medal, ale poprawiając wynik z pierwszego strzelania (568 pkt). Lekką zadyszkę miał Patryk Sakowski i z wynikiem 564 pkt był szósty, a rewelacyjnie strzelał jego brat Dawid, który był ósmy z wynikiem 557 pkt. Dawid Sakowski rekord życiowy poprawił o 14 pkt. Na wyróżnienie zasłużył w tym strzelaniu jeszcze Maciej Korcz za wynik 554 pkt i 11. miejsce. Wszyscy wymienieni wyżej juniorzy to wychowankowie duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak - Jerzy Zarzycki.

W grupie seniorów, w pistolecie pneumatycznym znakomicie strzelał Paweł Mały. Podopieczny Jerzego Wolnika w obu strzelaniach uzyskał po 572 pkt i mocno zamieszał w krajowej czołówce. W pierwszym strzelaniu Paweł był czwarty po eliminacjach, ale w finale strzelał świetnie, zajął drugie miejsce z wynikiem 196,9 i przegrał tylko z reprezentantem Polski Tomaszem Wawrzonowskim z Floty Gdynia. W drugim strzelaniu wynik 572 pkt pozwolił mu zająć 5. miejsce.

Z pistoleciarek najlepiej spisała się Aleksandra Sobich, która w pierwszym strzelaniu juniorek do finału weszła z szóstym rezultatem (367 pkt), a finał zakończyła na ósmym miejscu (66,8 pkt).

Zawody we Wrocławiu to kolejny sprawdzian dla najlepszych Polskich zawodników i rywalizacja o skład wstępny na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, jak również współzawodnictwo o nominacje do składu kadry narodowej. Kolejne zawody klasyfikacyjne, to wyjazd do Białegostoku na najbliższy weekend, gdzie magnesem dla strzelców będzie rywalizacja o samochód osobowy - fiat 500.