Park w Wiechlicach areną mistrzostw Polski w biegach przełajowych

W dwóch biegach głównych na dystansach 6 i 8 km o tytuły najlepszych młodzieżowców w Polsce wystartują zawodnicy z lubuskich klubów, ale zawody biegowe w Wiechlicach przyciągną też seniorów, juniorów, dzieci oraz amatorów. I wszyscy znajdą w programie coś dla siebie.
W sobotę 28 listopada na terenie parku przy zamku w Wiechlicach odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych i zarazem Grand Prix PZLA, których edycja się zakończy 20 i 21 marca 2016 r. podczas Przełajowych Mistrzostw Polski w Żaganiu. Rywalizacja w Wiechlicach wyłoni skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Hoyers - Francja, które rozegrane zostaną 12 grudnia 2015.

Agnieszka Stachowiak ze świebodzińskiej filii ZLKL Zielona Góra będzie bronić złota w wyścigu na 4 km wśród juniorek, a jej klubowy kolega Mateusz Bak powalczy na 8 km wśród młodzieżowców do 23 lat, gdzie wystartują także m.in. Piotr Drobnik z LLKS Osowa Sień i Rafał Misjan z LKS Lubusz Słubice. Oprócz biegów mistrzowskich dla zawodników odbędzie się XXV Bieg Dziadoszan. Dorośli amatorzy mogą wystartować (w sobotę o godz. 13.10) na dystansie 5 km. Uczniowie podstawówek oraz gimnazjów będą rywalizować wcześniej na 1 km i 2 km.