Środkowy Asseco Resovii przejdzie operację. Kilkanaście tygodni przerwy

Przed Piotrem Nowakowskim, środkowym Asseco Resovii kilkanaście tygodni przerwy. We wtorek zawodnik mistrzów Polski przejdzie operację przepukliny międzykręgowej.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLProblemy zdrowotne Piotra Nowakowskiego, środkowego Asseco Resovii pojawiły się kilka dni przed mistrzostwami Europy. W sparingu ze Słowacją zawodnik poczuł ból w plecach. Po badaniach okazało się, że środkowemu dokucza przepuklina międzykręgowa. Początkowo Nowakowski poddany został rehabilitacji i leczeniu farmakologicznemu. To jednak nie do końca zdało egzamin i we wtorek siatkarz Asseco Resovii przejdzie operację. Tym sposobem czeka go kilkanaście tygodni przerwy. Nowakowski z głowy ma występy nie tylko w PlusLidze i Lidze Mistrzów, ale również w reprezentacji Polski. Środkowy nie zagra więc w turnieju w Berlinie, w którym biało-czerwoni walczyć będą o awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Na skutek kontuzji Nowakowskiego zabezpieczył się klub Asseco Resovii. Jak już informowaliśmy na rzeszow.sport.pl, Nowakowskiego zastąpi Russell Holmes. Amerykanin w poprzednim sezonie był zawodnikiem rzeszowskiej drużyny. Z powodów osobistych odszedł po zakończeniu rozgrywek.

To nie koniec problemów w ekipie mistrzów Polski. W miniony wtorek urazu barku nabawił się Jochen Schops. Klub szuka obecnie zawodnika, który zastąpi reprezentanta Niemiec.

W środę zespół Asseco Resovii czeka hitowe starcie w PlusLidze z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mecz aktualnego lidera z trzecią drużyną ligi o godz. 20.30. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.