Najcięższy mecz Warmii Olsztyn. Kto zatrzyma lidera?

Podopieczni trenera Giennadija Kamielina pokonali na wyjeździe Sokół Kościerzyna 26:21. Dzięki temu olsztyńscy szczypiorniści umocnili się na pozycji lidera zaplecza ekstraklasy.
Zgodnie z przewidywaniami było to najtrudniejsze spotkanie olsztynian w tym sezonie. Gospodarze, mimo że w tym sezonie wygrali tylko cztery spotkania, to wszystkie na własnym parkiecie. Sobotni mecz od samego początku był bardzo zacięty i wyrównany. Obu zespołom dość opornie przychodziło zdobywanie bramek i po 10 minutach utrzymywał się remis 4:4. Warmiacy rozkręcali się z minuty na minutę i do przerwy schodzili przy nieznacznym prowadzeniu 12:10.

- Wiedzieliśmy, że będzie czekało nas bardzo ciężkie spotkanie - mówi Sebastian Koledziński, skrzydłowy Warmii Traveland. - Zespół Sokoła jest złożony z bardzo doświadczonych zawodników, którzy są dobrze przygotowani do sezonu pod względem fizycznym. Trzeba też przyznać, że my zagraliśmy dość ospale w ataku. Gdybyśmy wykorzystali rzuty karne, to wynik do przerwy byłby zdecydowanie korzystniejszy.

W drugiej połowie olsztynianie musieli sobie radzić bez Sebastiana Koledzińskiego, który jeszcze przed przerwą otrzymał czerwoną kartkę. - Moim zdaniem zasługiwałem tylko na karę dwóch minut - mówi wprost skrzydłowy Travelandu. - Sędziowie zadecydowali jednak inaczej i przez to osłabiłem swój zespół. Całą drugą połowę musiałem oglądać z wysokości trybun.

Na dziesięć minut przed końcową syreną gospodarze doprowadzili do remisu, co zapowiadało duże emocje. Olsztynianie wtedy jednak wykorzystali swe doświadczenie i szczelna obrona zatrzymała zapędy gospodarzy. Ostatecznie Warmia Traveland wygrała 26:21.

- Musieliśmy włożyć dużo wysiłku, aby wygrać to spotkanie - przyznaje Koledziński. - W nasze szeregi wkradł się chaos, przez co popełnialiśmy dużo błędów. W końcówce meczu zachowaliśmy jednak zimną głową.

Sokół Browar Kościerzyna - Warmia Traveland Olsztyn 21:26 (10:12)

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek - Reichel 7, Janusiewicz 4, Kmieć 2, Aleksander Bronk 2, Jasowicz 2, Żynda 2, Lisiewicz 1, Czaja 1 oraz Skwierawski, Piechowski, Kuczyński, Tomasz Bronk. Kary: 12 min.

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Królik 7, Malewski 7, Kopyciński 4, Żółtak 3, Dzieniszewski 2, Paweł Deptuła 2, Sikorski 1 oraz Koledziński, Krawczyk, Droździk, Hegier, Piotr Deptuła. Kary: 10 min

Wyniki 10. kolejki:

Wybrzeże Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 32:21, Mueller MKS Grudziądz - ŚKPR Świdnica 30:29, Sokół Browar Kościerzyna - Warmia Traveland Olsztyn 21:26, SMS ZPRP Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 26:38, MKS Poznań - Spójnia Gdynia 19:21, Polski Cukier Pomezania Malbork - Real Astromal Leszno 26:31, MKS Kalisz - Orlen Wisła II Płock 35:29