Niespodziewany horror, ale z happy-endem. Vive - Kolding 33:31.

58 minut mordęgi i fantastyczne 150 sekund Vive - tak wyglądał wczorajszy mecz z KIF Kolding. Ostatecznie kielczanie z trudem, ale wywalczyli cenne dwa punkty.

Gospodarze zapowiadali przed meczem, że z Duńczykami trudno jest rozstrzygnąć mecz już do przerwy i ich słowa sprawdziły się w niedzielny wieczór. Jeszcze w 21. minucie faworytom szło nieźle, bo prowadzili 10:7 i mieli mocne wsparcie w bramce w postaci Sławomira Szmala. Co ciekawe pierwsze osiem goli dla gości zdobyło tylko dwóch zawodników - rozgrywający - Lasse Andersson (5) i doświadczony Bo Spellerberg (3). Goście wykorzystali słabość Vive Tauron w końcówce tej części. Kilka błędów w ataku (słabiej niż zwykle spisywał się Krzysztof Lijewski), nieskutecznych rzutów kosztowało mistrzów Polski stratę prowadzenia. W 29. minucie goście wygrywali 14:12.

To jednak nie był koniec kłopotów drużyny Tałanta Dujszebajewa, bo po zmianie stron Duńczycy grający w polu w zaledwie ośmio osobowym składzie! toczyli niespodziewanie wyrównaną walkę. W 50. minucie po dziesiątej bramce w meczu znakomicie grającego Bo Spellerberga (pokazywał olbrzymią mądrość na boisku) Duńczycy wygrywali nawet 25:24, a kieleccy kibice przecierali oczy ze zdumienia.

Ich ulubieńcy słabiutko grali w obronie, często byli spóźnieni za rywalami. W końcówce emocje sięgnęły zenitu. 180 sekund przed końcem Laen zdobył gola z kontry i KIF wygrywał 30:29. Za chwilę wyrównał Karol Bielecki, a Duńczycy zgubili piłkę i z kontry prowadzenie Vive Tauron dał Michał Jurecki. Rywale chcieli szybko wyrównać, ale świetnie w obronie zachował się Mateusz Kus i wywalczył faul ofensywny. Za chwilę euforia w Hali Legionów, bo po pięknej akcji dwójkowej Uros Zorman - Lijewski, ten drugi pokonał Kaspera Hvidta. Vive Tauron nie dało już sobie zabrać wymęczonych dwóch punktów.

Vive Tauron Kielce - KIF Kolding 33:31 (13:14)

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego - Bielecki 8, Jurecki 6, Lijewski 4, Jachlewski 3, Zorman 3, Cupić 3, Aginagalde 3, Strlek 1, Tkaczyk 1, Kus 1, Reichmann. Kary: 4 minuty.

KIF Kolding: Hvidt - Spellerberg 10, Andersson 6, Laen 5, Igropulo 4, L. Karlsson 3, Landin 2, Jorgensen 1, Viudes. Kary: 8 minut.

Sędziowali: Ivan Pavicevic oraz Milos Raznatovic (obaj Czarnogóra). Widzów: 4200.

Przebieg - I połowa: 1:2, 5:4, 8:5, 10:7, 12:12, 12:14, 13:14. II połowa: 16:18, 19:18, 22:22, 24:24, 25:25, 27:27, 29:30, 32:30, 32:31, 33:31.