Futbol amerykański. Młodzi mistrzowie Polski rekrutują

W sobotę odbędzie się rekrutacja do drużyny juniorskiej Panthers Wrocław. To jedyna możliwość dołączenia do młodego zespołu, który jako pierwszy w historii zdobył dwa mistrzostwa Polski w jednym roku.
Futbol amerykański w Polsce rozwija się z roku na rok. Szansę gry mają coraz młodsi zawodnicy, którzy mają możliwość na rozwój i na ogólnopolskie sukcesy.

- Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał w ogóle o grze tak młodych zawodników. Teraz nasz klub rozwija sekcje młodzieżowe dla chłopców w wieku 9-17 lat. To nieprawdopodobne uczucie - mówi Jakub Głogowski, menedżer generalny Panthers Wrocław.

W rekrutacji mogą wziąć udział chłopcy urodzeni w latach 1998-2002. W czasie treningu przejdą serię specjalnych testów, które pokażą ich predyspozycje i możliwości.

- W rekrutacji może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach. Futbol amerykański jest bardzo zróżnicowaną grą, w której obok siebie na boisku mogą stanąć zawodnicy o zupełnie różnych warunkach. Na pewno zależy nam na dużych i silnych graczach. To oni nadają ton drużynie w futbolu - mówi Michał Rutkowski, trener główny sekcji juniorskiej Panthers.

By wziąć udział w rekrutacji wystarczy przesłać na adres rekrutacja@pantherswroclaw.com wiadomość, w której znajdzie się wiek, wzrost oraz waga. Przejście rekrutacji to pierwszy krok w karierze futbolisty. Treningi sekcji juniorskiej rozpoczną się jeszcze w listopadzie. Panthers Wrocław staną do obrony tytułu mistrzowskiego w maju, kiedy odbędą się pierwsze turnieje ligowe.

Rekrutacja do sekcji juniorskiej Panthers odbędzie się w sobotę, godz. 13 w sala Zepołu Szkół Technicznych i Elektronicznych przy ul. Hauke Bossaka 21 (wejście od ulicy Worcella). Obowiązuje ubiór sportowy. Udział w rekrutacji jest bezpłatny.