Przed meczem z Belenenses Lizbona Lech Poznań zagra ze... Sportingiem Lizbona

Przed meczem Lecha Poznań z Belenenses Lizbona w fazie grupowej Ligi Europejskiej drużyna z akademii Kolejorza zmierzy się ze Sportingiem Lizbona, jedną z najlepszych portugalskich szkółek piłkarskich.
W przyszły czwartek 26 listopada piłkarze Lecha Poznań zmierzą się z Belenenses Lizbona w przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej. Władze mistrza Polski postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym. I do Lizbony oprócz pierwszego zespołu zabiorą także najzdolniejszych juniorów ze swojej akademii. Młodzi lechici będą mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami ze Sportingu Lizbona, czołowej akademii piłkarskiej w Portugalii.

- Żeby uniknąć międzylądowania w drodze do Lizbony musieliśmy wynająć większy samolot czarterowy niż dotychczas. Mając dużo dodatkowych miejsc w samolocie postanowiliśmy, że zabierzemy zespół juniorów z naszej akademii, by zmierzyli się z najlepszą akademią w Portugalii - wyjaśnia rzecznik poznańskiego klubu, Łukasz Borowicz. - Będzie to drużyna z Centralnej Ligi Juniorów uzupełniona kilkoma zawodnikami z zespołu rezerw - dodaje. Mecz udało się zorganizować także dzięki temu, że oba kluby współpracują ze sobą w zakresie szkolenia młodzieży. Sporting regularnie bierze udział w corocznym turnieju halowym Lech Cup.

Mecz juniorów Kolejorza ze Sportingiem Lizbona zostanie rozegrany w czwartek o godz. 11 na boisku akademii Sportingu. Kilka godzin później, o godz. 17 (czasu lokalnego) pierwszy zespół Lecha zmierzy się z Belenenses w Lidze Europejskiej.