Trener Zagłębia Sosnowiec po meczu z Cracovią: Nie do wiary!

- Jeszcze niedawno mówiłem, że chciałbym przyjechać na ten stadion, obejrzeć jakiś mecz... Ale nie sądziłem, że przyjadę w roli trenera i będę wyjeżdżał taki szczęśliwy - mówi trener Artur Derbin. Jego Zagłębie wygrało z Cracovią 2:0 i awansowało do półfinału Pucharu Polski.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Po pierwszym meczu bliżej półfinału była Cracovia. W Sosnowcu wygrała 2:1 i wydawało się, że nie będzie miała problemów z awansem. - To, co się wydarzyło, to jest nie do wiary! Moi piłkarze jechali tu z przekonaniem, że jesteśmy w stanie nawiązać z Cracovią równorzędną walkę i ją wyeliminować. Udało się, choć mieliśmy dużo szczęścia, którego zabrakło z kolei w pierwszym meczu - mówi Derbin.

- Marzenia się spełniają. Jeszcze niedawno mówiłem, że chciałbym przyjechać na ten stadion, obejrzeć jakiś mecz... Ale nie sądziłem, że przyjadę w roli trenera i będę wyjeżdżał taki szczęśliwy. Pozostaje się tylko cieszyć - dodaje trener.

Trener szeroko się uśmiechnął, kiedy został zapytany, na kogo chciałby trafić w półfinale: - W życiu bym się nie spodziewał, że będę na tej konferencji będę odpowiadał na takie pytanie. Ciekawa byłaby konfrontacja z Legią Warszawa. To zaprzyjaźniony klub z Zagłębiem, a trudno nam nawet mecz kontrolny umówić. Ale być może nie będzie trzeba tego robić.