Warmia Traveland Olsztyn zagra z królem własnego boiska

Olsztynianie zaledwie trzy dni po pucharowym spotkaniu, zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Kościerzyna. - Chcemy ustawić szczelną obroną, aby nasi przeciwnicy po raz kolejny mieli problem ze zdobyciem bramek - mówi przed ligowym meczem Mateusz Gawryś z Warmii Traveland.
Warmiacy do spotkania w Kościerzynie, przystąpią po nieudanej batalii w Pucharze Polski. W środę, w Gdańsku wprawdzie przegrali z tamtejszym zespołem Wybrzeża, ale dopiero po rzutach karnych 28:30. - Jechaliśmy tam z nastawieniem, aby rozegrać kolejne bardzo dobre spotkanie - mówi Marcin Malewski, szczypiornista Warmii Traveland. - Gospodarzom od początku postawiliśmy twarde warunki. Do ostatnich minut pierwszej połowy graliśmy bramkę za bramkę. Po przerwie bardzo dobrze poczynaliśmy sobie w obronie, przez co wyprowadziliśmy dużo kontrataków [w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 27:27 - red.]. Szkoda tylko, że nie wyszły nam rzuty karne.

Teoretycznie łatwiejsze zadanie czeka ich w sobotę. Kościerzyna w dziewięciu rozegranych do tej pory spotkaniach, odniosła tylko cztery zwycięzca. Wszystkie jednak przed własną publicznością (m.in. z Wybrzeżem Gdańsk 25:23). - Trzeba przyznać, że zawsze ciężko grało nam się z Sokołem i według mnie ten mecz również taki będzie - mówi Mateusz Gawryś, bramkarz olsztynian. - Nasi przeciwnicy mieli mocny początek sezonu, ale z meczu na meczu ich forma słabła. Trzeba przyznać, że najcięższe ligowe pojedynki w tym roku, czekają nas w najbliższych dwóch tygodniach [z Sokołem Kościerzyna i Wybrzeżem Gdańsk - red.].

I dodaje: - Chcemy ustawić szczelną obroną, aby nasi przeciwnicy po raz kolejny mieli problem ze zdobyciem bramek.

Przypomnijmy, że podopieczni trenera Giennadija Kamielina, po przegranym meczu na inauguracje sezonu, wygrali kolejnych osiem z rzędu i pewnie przewodzą w tabeli. Początek spotkania w Kościerzynie, w sobotę o godz. 18.

Spotkania 10 kolejki:

- czwartek: MKS Kalisz - Orlen Wisła II Płock (godz. 17); - sobota: Wybrzeże Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn (17), Mueller MKS Grudziądz - ŚKPR Świdnica (18), Sokół Browar Kościerzyna - Warmia Traveland Olsztyn (18), SMS ZPRP Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg (18), MKS Poznań - Spójnia Gdynia (18), Polski Cukier Pomezania Malbork - Real Astromal Leszno (19).