Rzeszów Boxing Night. Kobiety w walce wieczoru. Pierwszy raz w historii. Znamy program

Poznaliśmy program walk podczas gali Rzeszów Boxing Night, która 27 listopada odbędzie się w rzeszowskiej hali Podpromie. Kibiców w Rzeszowie czeka siedem pojedynków, w tym pierwsza w historii boksu w Polsce walka główna z udziałem kobiet. Ewa Piątkowska walczyć będzie o pas mistrzyni Europy.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLEwa Piątkowska i Łukasz Różański gościli we wtorek w rzeszowskim ratuszu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poprzedzającej galę Rzeszów Boxing Night. Piątkowska w hali Podpromie walczyć będzie o tytuł mistrzyni Europy z Niemką Marie Riederer. Będzie to główna walka wieczoru, pierwsza w historii w Polsce, w której wystąpią kobiety. - Moim marzeniem zawsze było stanąć do walki o pas mistrzyni Europy. Liczę, że skompletuje wszystkie pięć pasów - mówiła we wtorek Piątkowska, którą czeka duże wyzwanie. Marie Riederer to najmocniejsza zawodniczka z jaką Polka zmierzy się w dotychczasowej karierze. - Jest dobra technicznie, ma silny cios i jest doświadczona. Ma za sobą walkę o mistrzostwo świata. Nokaut w tej walce jest jak możliwy - przyznała Piątkowska.

Zanim obie panie wejdą do ringu, kibiców czeka sześć walk. W tym pojedynek Różańskiego z Patrykiem Kowollem. Różański to zawodnik Stali Rzeszów, dla którego będzie to druga walka w zawodowej karierze, pierwsza w Rzeszowie. - Powoli kończę przygotowania do tej walki. Będę gotowy na ciężkie cztery rundy - podkreślił rzeszowianin.

Gala Rzeszów Boxing Night odbędzie się 27 listopada w hali Podpromie. Początek o godz. 19:30. Cena biletu na galę wynosi 30 zł. Wejściówki są do nabycia w kasie hali Podpromie (godz. 13-17) lub na stronie internetowej: www.eventim.pl.

Program walk:

kat. 69 kg - 4 rundy: Tomasz Piątek (debiutant) - Daniel Plic (debiutant);

waga półciężka - 4 r.: Remigiusz Wóz (5 zwycięstw - 1 porażka) - Ihar Karavaeu (7-9, Białoruś),

waga ciężka: Łukasz Różański (1-0) - Patryk Kowoll (3-15);

kat. 64 kg: Przemysław Runowski (9-0) - Felix Lora (18-19-5, Dominikana),

waga junior ciężka: Michał Cieślak (10-0) - Hamza Wandera (18-8-3, Kenia),

waga półciężka: Marek Matyja (10-0) - Bartłomiej Grafka(15-18-1);

walka wieczoru - kat. średnia: Ewa Piątkowska (7-1) - Marie Riederer (15-3-1).