To gdzie i kiedy dopingujemy naszemu Bartkowi?

Żużlowy cykl Grand Prix w 2016 roku ruszy w przedostatnim dniu kwietnia w Słowenii, a zakończy się tak jak w minionym sezonie w Melbourne w Australii pod koniec października. Tym razem mistrz świata zostanie wyłoniony w jedenastu turniejach. Rywalizacją o drużynowe złoto znów będziemy emocjonować się w drugiej połowie lipca, a finał odbędzie się na nowym stadionie w Manchesterze.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Z cyklu wypadły turnieje w Tampere (Finlandii) i Daugavpils (Łotwa), a za to wracają Niemcy. 10 września 2016 roku najlepsi żużlowcy świata spotkają się dwie godziny od granicy Polski i trzy godziny z Danii - na kameralnym i bardzo surowym jak na to, co powinien wymagać cykl Grand Prix, stadionie w Teterow.

Bartka Zmarzlika w roli stałego uczestnika cyklu Grand Prix na swoim domowym torze, czyli w Gorzowie, pierwszy raz w historii zobaczymy 27 sierpnia. - Przetestowaliśmy już, że ta data, czyli zakończenie wakacji, bardzo kibicom odpowiada, dlatego po przedłużeniu umowy przez nasze miasto znów za nim optowaliśmy - powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - Czekamy na wyjątkowy sezon GP, bo z Bartkiem dostarczającym nam emocji w każdym turnieju. Już mu życzę, aby jeździło zdrowo i cały czas z przodu.

Oprócz Zmarzlika w każdej rundzie zobaczymy jeszcze przynajmniej trzech Polaków - Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego i Jarosława Hampela. Wśród stałych uczestników jest także dwóch zagranicznych żużlowców Stali Gorzów, którzy zostali w naszej drużynie na sezon 2016 - Matej Zagar i Niels Kristian Iversen. Miejsc na podium będą bronić Tai Woffinden (Wielka Brytania), Greg Hancock (USA) oraz Nicki Pedersen (Dania).

Drużynowy Puchar Świata, po rocznym, czerwcowym eksperymencie, wraca do lipcowych terminów. Żaden z czterech turniejów nie odbędzie się w Polsce. Nowość to rozgrywanie dzień po dniu barażu oraz wielkiego finału, gdzie już czekają Brytyjczycy. Walka o złoto z pewnością będzie dużym wydarzeniem, bo odbędzie się na nowym National Speedway Stadium w Manchesterze. Gospodarze będą tam szukać pierwszego medalu DPŚ od 2006 roku. Wtedy też na swojej ziemi - w Reading - wywalczyli brąz. W 2015 roku w Vojens wygrali Szwedzi przed Duńczykami i Polakami.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.plGRAND PRIX 2016:

30 kwietnia - GP Słowenii, Krsko;

14 maja - GP Polski, Warszawa;

11 czerwca - GP Danii, Horsens;

25 czerwca - GP Czech, Praga;

9 lipca - GP Wielkiej Brytanii, Cardiff;

13 sierpnia - GP Szwecji, Malilla;

27 sierpnia - GP Polski, Gorzów;

10 września - GP Niemiec, Teterow;

24 września - GP Szwecji, Sztokholm;

1 października - GP Polski, Toruń;

22 października - GP Australii, Melbourne.

MONSTER ENERGY DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2016:

sobota 23 lipca, Vojens (Dania) - pierwszy półfinał: Polska, Dania, Czechy, Rosja; wtorek 26 lipca, Vastervik (Szwecja) - drugi półfinał: Australia, USA, Szwecja, zwycięzca kwalifikacji; piątek 29 lipca Manchester (Wielka Brytania) - baraż: drugie i trzecie drużyny z półfinałów; sobota 30 lipca, Manchester (Wielka Brytania) - wielki finał: Wielka Brytania, zwycięzcy obu półfinałów i barażu.

UCZESTNICY GRAND PRIX 2016:

Tai Woffinden (Wielka Brytania), Greg Hancock (USA), Nicki Pedersen (Dania), Niels Kristian Iversen (Dania), Jason Doyle (Australia), Matej Zagar (Słowenia), Maciej Janowski (Polska), Chris Holder (Australia), Peter Kildemand (Dania), Andreas Jonsson (Szwecja), Chris Harris (Wielka Brytania), Jarosław Hampel (Polska), Bartosz Zmarzlik (Polska), Piotr Pawlicki (Polska), Antonio Lindback (Szwecja)

zawodnicy zapasowi: 19. Fredrik Lindgren (Szwecja), 20. Michael Jepsen Jensen (Dania), 21. Vaclav Milik (Czechy).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA GP 2015: 1. Woffinden - 163 pkt, 2. Hancock - 147, 3. Pedersen - 131, 4. Iversen - 120, 5. Doyle - 114, 6. Zagar - 107, 7. Janowski - 106, 8. Holder - 95, 9. Kildemand - 92, 10. Jonsson - 88, 11. Jensen - 84, 12. Batchelor - 59, 13. Harris - 55, 14. Jonasson - 55, 15. Kasprzak - 45, 16. Hampel - 31.