Młodzi piłkarze uczcili Święto Niepodległości na boisku

Na boisku SP nr 52 na Felinie odbył się 31 Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości. Najlepszym zespołem okazała się Osada.
- Był to już 31 turniej poświęcony tym wielkim wydarzeniom, które po latach zmieniły oblicze naszej ojczyzny - wspomina Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, organizator imprezy. - W 1985 roku Omega zorganizowała pierwszy turniej z okazji Święta Niepodległości. Mieliśmy małe kłopoty, czyli dyrektor szkoły gdzie odbywała się impreza i ja. Wtedy tej rocznicy nie obchodzono, inne były czasy. Do tradycji świętowania 11 Listopada powrócono dopiero w III RP.

Wracając do samych zawodów, to mimo deszczowej pogody do rywalizacji przystąpiło dziewięć zespołów. W pierwszej fazie rozgrywek spotkania odbywały się w grupach, a cztery najlepsze awansowały potem do półfinału. W meczu o pierwsze miejsce Osada wygrała Tajfunem Eucharystią 5:1. Bramki dla zwycięskiego zespołu strzelili: Rafał Mitura 2, Patryk Paklepa 2, Grzegorz Sternik, a dla pokonanych Kamil Sidor.

Za najlepszego zawodnika imprezy uznano Adriana Głowackiego (FC Felin), bramkarza Kamila Błaszczaka (KS Polonia Felin), a królem strzelców został Rafał Mitura (Osada), który zdobył 7 bramek.

- Oczywiście uczestnicy otrzymali piękne nagrody ufundowali: NSZZ Solidarność, IPN Lublin, Prezydent Miasta Lublin, Ognisko Omega - mówi prezes Furman. - Chcę też podziękować pani dyrektor SP nr 52 Małgorzacie Stacharskiej oraz nauczycielowi wychowania fizycznego z tej szkoły panu Arturowi Grądzielewskiemu za pomoc i wsparcie z ich strony zarówno przy organizacji tego turnieju, jak i innych imprez, które u nich przeprowadzamy.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUWyniki

Grupa A: Polonia Junior - FC Felin 0:1, Polonia Junior - Motor 1:1, FC Felin - Motor 3:2.

Tabela grupy A

1.FC Felin264-2
2. Motor213-3
3. Polonia Junior211-2
Grupa B: Gym Shark - Osada 1:3, Gym Shark - Berej Boxing 1:3, Berej Boxing - Osada 1:2.

Tabela grupy B

1.Osada265-2
2.Berej Boxing234-3
3. Gym Shark202-6
Grupa C

KS Polonia Felin - Banda FYLYNY 2:0, KS Polonia Felin - Tajfun Eucharystia 0:1, Banda FYLYNY - Tajfun Eucharystia 1:1.

Tabela grupa C

1.Tajfun Eucharystia2 4 2-1
2.KS Polonia Felin232-1
3.Banda FYLYNY211-3
Półfinał: FC Felin - Osada 1:6, Tajfun Eucharystia - Berej Boxing 3:2 (Berej Boxing to czwarta drużyna z najlepszym dorobkiem punktowym, wyprzedziła KS Polonia Felin większą ilością strzelonych bramek)

Mecz o III miejsce: FC Felin - Berej Boxing 0:0 (karne 4:5)

Finał: Osada - Tajfun Eucharystia 5:1