51 punktów Jaworskiego i pierwsza porażka Calipers

Ze zmiennym szczęściem grali w weekend świętokrzyskie drużyny koszykówki. AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce odniosła piąte ligowe zwycięstwo z rzędu, a Calipers Kielce poniósł pierwszą porażkę.

Wygrana kielczanom nie przyszła jednak łatwo. Podopieczni Stanisława Dudzika grali na wyjeździe z Regisem Wieliczka i musieli radzić sobie w dodatkowym czasie gry. Dogrywkę wygrali jednak pewnie 15:8. Najlepszym zawodnikiem meczu był rozgrywający studentów - Alan Jaworski, który zdobył aż 51 punktów.

Pierwszej porażki w sezonie doznali za to zawodnicy beniaminka ligi - Calipers. Zespół prowadzony przez Grzegorza Kija uległ w Tarnowie MUKS 1811.

W niedzielę Calipers Kielce podejmie Skawę Wadowice, a Politechnika zmierzy się na wyjeździe z Limanowią Limanowa.

Regis Wieliczka - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce 79:86 (18:21, 23:22, 17:12, 13:16, dogrywka: 8:15)

Politechnika: Jaworski 51 (5), Ciepliński 12 (2), Pobocha 6, Drogosz 6, Parfian 5 (1), Pękalski 3, Ziemski 2, Banasik 1, Żaba-Żabiński, Pawlak.

MUKS 1811 Tarnów - Calipers Kielce 74:62, (17:12, 21:23, 22:15, 14:12)

Calipers: Miernik 20, Borowicki 14, Lewandowski 9, Walczyk 6, Rzońca 5, Busz 4, Łuczyński 4, J. Strzałka.