Pogoń wznowiła treningi. Początek przygotowań do meczu z Lechem Poznań

To, że spotkanie Pogoń - Lech będzie rozegrane w niedzielę (22 listopada) ma swój duży plus. Jest trochę więcej czasu, by kontuzję wyleczył Łukasz Zwoliński, a schematy klubowe przypomnieli sobie Karol Danielak, Sebastian Rudol i Marcin Listkowski.
W poniedziałek po 14 Portowcy rozpoczęli pierwszy trening w nowym tygodniu, czyli wystartowali z przygotowaniami do meczu z Lechem (niedziela, godz. 18). W zajęciach zespołu nie brał udziału napastnik Łukasz Zwoliński.

- Biegał indywidualnie - mówi Daniel Strzelecki, kierownik Pogoni.

Czy Zwoliński ma szansę zagrać z "Kolejorzem"? Kierownik nie chce prorokować, ale skoro najskuteczniejszy zawodnik zespołu już biega, to szanse są. Mniejsze byłyby, gdyby spotkanie zaplanowano już na piątek. Do niedzieli - Portowcy będą trenować raz dziennie, a jedno z zajęć zostanie przeprowadzone w porze meczu.

Po sparingu z RB Lipsk (w piątek Pogoń przegrała tam 0:1) nowych kontuzji nie przybyło.

- Są małe urazy, ale to normalne po każdym spotkaniu. Na szczęście wszyscy mogą trenować - mówi Strzelecki.

Do zajęć z drużyną wrócił Karol Danielak (pauzował przez ostatnie 4 tygodnie), ale to nie jedyna dobra informacja dla kibiców i trenera Czesława Michniewicza. W środę do pełnych treningów ma wrócić też Sebastian Rudol.

Obrońca Pogoni odniósł ciężką kontuzję kości jarzmowej w meczu rezerw przed niespełna miesiącem i wydawało się, że w tym roku już nie zagra. Stan zdrowia jest jednak coraz lepszy, a lekarze klubowi wyrazili zgodę, by Rudol trenował w specjalnej masce. Jeśli gra w masce nie będzie mu przeszkadzać, to i w meczach ligowych będzie mógł grać. Co ciekawe - maskę przygotowuje zakład z Hamburga, który wiosną zaopatrzył Zwolińskiego. Czy kolejna magiczna maska znów będzie miała bramkowe przełożenie?

- Wszyscy byśmy tego chcieli - mówi z uśmiechem Daniel Strzelecki.

Poza Szczecinem jest obecnie tylko Marcin Listkowski. 17-letni skrzydłowy uczestniczy w turnieju eliminacyjnym do ME 18-latków na Cyprze. Wróci do treningów z Pogonią najprawdopodobniej w czwartek.