7 kolejka Ligi Mistrzów: Hit dla PSG, 12 bramek Jallouza

FC Barcelona po pasjonującym meczu pokonała przed własną publicznością jedną bramką Vardar Skopje. Ekipa z Katalonii dzięki tej wygranej awansowała na pozycję lidera grupy B.

Bohaterem spotkania był tunezyjski rozgrywający Wael Jallouz. 24-letni zawodnik zdobył aż 12 bramek dla obrońców tytułu. W dodatku miał świetną 80 procentową skuteczność - pomylił się tylko w trzech próbach.

Mimo tego Barcelona długo męczyła się z ekipą z Macedonii. Do przerwy wypracowała sobie trzy bramkową przewagę, ale drugą połowę zaczęła fatalnie i straciła prowadzenie. Słabiej niż zwykle spisał się Kiril Lazarov, który zdobył zaledwie jednego gola, a oddał aż dziewięć rzutów. Co ciekawe jednak prawy rozgrywający Vardaru - Alex Dujszebajew również nie miał najlepszego dnia - trafił zaledwie raz w sześciu próbach.

W końcówce meczu dwie ostatnie bramki dla Barcelony zdobył Kamil Syprzak. Reprezentant Polski trafił na 30:28 i 31:28.

W innym klasyku tej kolejki THW Kiel przegrał u siebie z PSG. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 3:1 i zupełnie stanęli na kilkanaście minut. W efekcie PSG objął prowadzenie 8:3, głównie dzięki indolencji strzeleckiej zawodników THW Kiel oraz świetnej postawie w bramce Thierry Omeyera. W drugiej połowie ekipa Alfreda Gislassona próbowała odrobić straty, ale tylko raz udało się zmniejszyć straty do jednego gola. W końcówce PSG kontrolował już losy pojedynku.

Wyniki 7. kolejki Ligi Mistrzów

Grupa A:

THW Kiel - PSG 26:30 (10:16): Najskuteczniejsi: Marko Vujin (5) - Siergiej Onufryienko (7), Daniel Narcisse (6)

Celje Pivovarna Lasko - MKB Veszprem 27:30 (11:17): Luka Zvizej (6) - Renato Sulić (8), Momir Ilić (7)

Orlen Wisła Płock - Besiktas Stambuł 32:26 (15:12): Mateusz Piechowski, Dan Racotea i Żytnikow (po 5) - Darko Djukić (9)

Flensburg - PPD Zagrzeb 28:27 (12:13): Kentin Mahe (8) - Domagoj Pavlovic (9), Luka Stepancic (6)

Grupa B:

FC Barcelona - Vardar Skopje 31:30 (16:13): Jallouz (12) - Harbok (8)

Montpellier - Rhein-Neckar Lowen 28:30 (15:16): Dolenec, Guigou, Kavticnik, Simonet (po 4) - Ekdahl Du Rietz (7)

Pick Szeged - IFK Kristianstad 35:28 (19:14): Kallman (8), Balgh (6) - Jamali (8), Tollbring (6)

Grupa C:

Tatran Preszow - FC Porto 24:25 (10:14): Antl (7) - Borges (6)

Vojvodina - Mieszkow Brześć 26:35 (12:20): Marjanovic I Stanković (po 6) - Stojković (9)

Naturhouse La Rioja - Czechowskie Niedźwiedzie 30:26 (14:14): Malmagro Viana i Vigo Gepre (po 7) - Chernoivanov (6)

Grupa D:

Metalurg Skopje - Motor Zaporoże 21:23 (12:9): Bozovic (5) - Shelmenko (7)

HCM Baia Mare - Skjern Handball 28:28 (15:11): Sadoveac (7) - Olsson (7)

Elverum - Kadetten Schaffhausen 27:28 (11:15): Overby (8) - Csaszar, Liniger i Marous (po 5)