Sport.pl

BKS Aluprof Bielsko-Biała zablokował Developres SkyRes Rzeszów

Aż 17 razy zablokowane w meczu z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała zostały siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. Ten element gry oraz gorsza skuteczność w ataku rzeszowskiej drużyny zadecydował o porażce 0:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDevelopres SkyRes Rzeszów po raz szósty w tym sezonie musiał uznać wyższość przeciwnika w ORLEN Lidze. Tym razem siatkarki trenera Mariusza Wiktorowicza przegrały na wyjeździe z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała 0:3. Gospodynie wygrały, bo bardzo dobrze blokowały w tym spotkaniu. Bielszczanki zanotowały aż 17 bloków punktowych, przy zaledwie sześciu rzeszowskiej drużyny. Ponadto miejscowe atakowały na wyższej skuteczności (40 proc. - 31 proc.), nieznacznie lepiej przyjmowały (48 proc. - 47 proc.). Developres minimalnie lepszy okazał się w polu serwisowym, gdzie zdobył sześć punktów, przy czterech BKS-u, który bez większych problemów pokonał rzeszowski zespół 3:0.

Siatkarki z Rzeszowa rywalkom postawiły się tylko w drugiej partii. W niej, po dwóch skutecznych blokach w końcówce przegrały 26:28. Pierwszą i trzecią odsłonę bielszczanki pewnie wygrały odpowiednio do 17 i 15.

Osiem punktów dla Developresu zdobyła w tym spotkaniu Agata Skiba. Przyjmująca atakowała z zaledwie 28 procentową skutecznością. Po 7 punktów zanotowały natomiast Joanna Kapturska (33 proc. skuteczności) i Ana Otasević, która trzy punkty zdobyła blokiem.

MVP meczu została Małgorzata Lis. Środkowa BKS z 13 punktów (64 proc. skuteczności), pięć zdobyła blokiem, a jeden serwisem. Po 10 oczek dołożyły z kolei Helena Horka i Kornelia Moskwa. Ta druga miała cztery bloki punktowe.Więcej o: