Ślepsk wygrał z liderem, ale liderem nie został

Siatkarze Ślepska mogli w sobotę zostać liderem I ligi. Aby tak się stało potrzebowali wygranej za trzy punkty na wyjeździe z Krispolem Września. Zawodnicy z Suwałk pokonali rywali, ale po pięciosetowym boju

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Krispol po sześciu seriach gier plasował się na pierwszym miejscu w tabeli II ligi. Ślepsk, który miał za sobą serię pięciu wygranych z rzędu, był trzeci.

- Krispol to klub o jednym z większych budżetów w lidze i chce odgrywać główną rolę w tych rozgrywkach - mówił przed spotkaniem atakujący i prezes ekipy z Suwałk Wojciech Winnik.

Pierwszy set pokazał, że Ślepsk we Wrześni będzie miał trudną przeprawę. Wyrównana walka trwała jedynie do pierwszej przerwy technicznej, potem górowali gospodarze. Zawodnicy z Suwałk mieli problem z dokładnym przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie później ze skutecznym wyprowadzeniem ataku.

Drugą odsłonę siatkarze Ślepska rozpoczęli już zdecydowanie lepiej. Na zagrywce dobrze spisywał się Vitalij Szczytkov, a dzięki temu zawodnicy z Suwałk mogli też postawić skuteczny blok i goście prowadzili 7:3. W tym momencie doszło do kłótni pod siatką między siatkarzami, ale przyjezdni szybciej opanowali nerwy i druga partia padła ich łupem. Również w trzecim secie lepsi byli goście, a to co najważniejsze w tej partii zdarzyło się przy stanie 15:15. Wtedy gospodarze zaczęli popełniać błędy (zagrywa w aut, dotknięcie siatki), a Ślepsk był skuteczny i objął prowadzenie 20:15. Tej przewagi już nie roztrwonił.

Siatkarze z Suwałk mieli więc szansę na wygraną 3:1, a tym samym zdobyliby trzy punkty i zostaliby nowym liderem rozgrywek. Tak się jednak nie stało, bo czwarta partia to triumf Krispolu. Chociaż zawodnicy Ślepska trochę pomogli rywalom, w dwóch ostatnich akcjach w tym secie były błędy w rozegraniu.

Do wyłonienia lepszej drużyny w sobotniej konfrontacji potrzebny był więc piąty set. To starcie rozpoczęło się nerwowo. Krzysztof Zapłacki został nawet ukarany kartką za zbyt emocjonalne reagowanie na decyzje sędziego, ale ostatecznie wszystko zakończyło się po myśli zespołu z Suwałk. Ślepsk wygrał 15:12 i cały mecz 3:2.

Kolejne spotkanie zawodnicy z Suwałk zagrają w niedzielę... we Wrześni z Krispolem. Będzie to pojedynek z V rundy Pucharu Polski.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Krispol Września - Ślepsk Suwałki 2:3

Sety: 25:18, 17:25, 20:25, 25:23, 12:15

Ślepsk: Urbanowicz, Szczytkov, Zapłacki, Hunek, Rudzewicz, Winnik, Andrzejewsk (libero) oraz Wasilewski, Gonciarz, Lewiński, Mendak.

Inne spotkania 7. kolejki: KS Camper Wyszków - SMS PZPS Spała 1:3 (25:22, 24:26, 21:25, 27:29); Energa Omis Ostrołęka - AZS Stal Nysa 3:0 (25:17, 25:23, 35:33); KS Espadon Szczecin - TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1 (19:25, 25:23, 25:20, 25:22); Aluron Virtu Warta Zawiercie - GKS Katowice 3:1 (25:20, 25:20, 19:25, 27:25); KPS Kęty - AGH Kraków 0:3 (23:25, 19:25, 17:25); KPS Siedlce - UKS Hutnik Kraków.