Wigry Suwałki lepsze w starciu outsiderów I ligi

Wigry, grając przez niemal godzinę w przewadze zawodnika, wygrały 2:0 na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Był to ostatni mecz zespołu z Suwałk w pierwszej rundzie rozgrywek I ligi.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Suwalski zespół o ile całkowicie zawodzi na swoim boisku to na wyjazdach potrafi od czasu do czasu zaskoczyć. Tak było miesiąc temu gdy podopieczni Donatasa Venceviciusa wygrali 2:0 z GKS-em Bełchatów. W sobotę w takim samym stosunku pokonali Olimpię Grudziądz, ale tym razem mieli ułatwione zadanie gdyż od 34. minuty grali z przewagą zawodnika. Drugą żółtą kartkę dostał ostro grający Michał Piter-Bućko. Grę w przewadze Wigry wykorzystały jeszcze przed przerwą. Łukasz Moneta dośrodkował z linii końcowej, a piłkę do bramki skierował Kamil Adamek. Olimpia mogła wyrównać, ale groźny strzał Donalda Djousse obronił Karol Salik, który po dłuższym czasie zastąpił w bramce Hieronima Zocha.

Zaraz po wznowieniu gry po przerwie było już 2:0. W polu karny sfaulowany został Maciej Wichtowski, a pewnym wykonawcą rzutu karnego został Łukasz Hanzel. W kolejnych minutach piłkarze Wigier raczej kontrolowali grę i zainkasowali bardzo im potrzebne trzy punkty.

- Do momentu czerwonej kartki mieliśmy przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Olimpia nastawiła się na kontry - mówi kierownik Wigier, Zbigniew Kowalewski. - Gdy już graliśmy z przewagą zawodnika nasze akcje były długie, przemyślane, cierpliwe i w końcu strzeliliśmy gola. Rzut karny był po faulu na Kalinkowskim. Gdy już prowadziliśmy 2:0 rywale próbowali strzelić kontaktową bramkę, ale nic poza rzutami wolnymi czy z autu nie potrafili wywalczyć. Dobry powrót do bramki zaliczył Karol Salik. Wielu interwencji nie miał, ale to co trzeba obronił.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Inne mecze 17. kolejki

Piątek: Wisła Płock - GKS Katowice 2:0.

Sobota: Rozwój Katowice - Sandecja Nowy Sącz 2:0, Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 0:1, Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce 1:0, Dolcan Ząbki - MKS Kluczbork 1:1, Bytovia Bytów - GKS Bełchatów (godz. 18). Mecz Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Sosnowiec został przełożony na 5 grudnia.

Niedziela: Chrobry Głogów - Arka Gdynia (godz. 12.45).