Posiłki z ekstraklasy nie pomogły. Rezerwy Wisły przegrały w derbach Krakowa

Garbarnia Kraków pokonała Wisłę II Kraków 2:0 w sobotnim meczu 17. kolejki trzeciej ligi. Spotkanie rozegrano w Myślenicach.
Facebook? » | A może Twitter? »

Rezerwy Wisły przystąpiły do meczu z liderem trzeciej ligi wzmocnione kilkoma piłkarzami pierwszej drużyny. W bramce pojawił się Michał Miśkiewicz, w pomocy zagrali m.in. Tomasz Cywka, Rafael Crivellaro i Grzegorz Marszalik.

Garbarnia od początku jednak przeważała. Już w 13. minucie Miśkiewicza pokonał Marcin Siedlarz. Po sześciu minutach wynik podwyższył Norbert Piszczek. Gospodarzom w zdobyciu choćby jednej bramki nie pomogło nawet to, że przez ostatnie osiem minut grali z przewagą jednego zawodnika - za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Piszczek.

W Garbarni cały mecz zagrali m.in. znany z występów w Cracovii Marcin Cabaj oraz Petar Borovicanin, były gracz Sandecji Nowy Sącz. Dzięki zwycięstwu ich drużyna utrzymała pozycję lidera trzeciej ligi. Wisła II po 17 meczach zajmuje dziewiąte miejsce. W innych sobotnich meczach z udziałem małopolskich drużyn Unia Tarnów pokonała 3:1 Podhale Nowy Targ, a Korona II Kielce wygrała 4:0 z Popradem Muszyna.

Wisła II Kraków - Garbarnia Kraków 0:2 (0:2)

Bramki: Siedlarz (13.), Piszczek (19.)