Łyżwiarstwo szybkie. Jan Szymański na dwunastym miejscu w Pucharze Świata w Calgary

Dwunaste miejsce zajął poznański panczenista Jan Szymański w wyścigu na 5000 metrów podczas zawodów Pucharu Świata na najszybszym torze świata w Calgary w Kanadzie. 5000 metrów nie jest jednak jego koronnym dystansem

Zawodnik AZS Poznań uzyskał czas 6.24,21, zajął dwunastą lokatę, co dało mu 18 punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. Zwyciężył Holender Sven Kramer, jedna z największych gwiazd łyżwiarstwa szybkiego i sportów zimowych. Uzyskał on 6.08.61, co w jego wypadku dało 100 punktów do klasyfikacji pucharowej. Drugi na 5000 metrów był w Calgaryinny Holender Jorrit Bergsma w czasie 6.10,44. Trzecie miejsce natomiast zajął Kanadyjczyk Ted-Jan Bloemen w czasie 6.12,72.

Poza wyścigiem na 5000 metrów rozegrane zostały także zawody na 5000 m kobiet (wygrała Czeszka Martina Sablikova) oraz sprint mężczyzn na 500 metrów - tu zwyciężył Rosjanin Paweł Kuliżnikow.

W sobotę wieczorem czasu polskiego odbędą się w Calgary: 1000 m kobiet, sprint drużynowy, bieg drużynowy na dochodzenie kobiet,1000 m mężczyzn, sprint drużynowy mężczyzn, bieg drużynowy na dochodzenie mężczyzn.