Memoriał Piórkowskiego. "13" szczęśliwa dla pływaków [FOTO]

W piątek na pływalni Podolanka rozpoczął się 13. Memoriał Cezarego Piórkowskiego w pływaniu. - Piątek trzynastego, trzynasty memoriał... Bałem się, że jak przyjdę na pływalnię, to nie będzie wody w basenie - uśmiechał się trener płockich pływaków Jurij Szyczkow. Już na poważnie dodał: - Cezary Piórkowski zadbał tam w górze, by nic złego się nie stało.
Podczas otwarcia trzykrotny olimpijczyk w wioślarstwie Grzegorz Stellak wręczył trenerowi Wojciechowi Ostrzyckiemu - jego wychowankiem był Cezary Piórkowski - srebrny medal za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego. Zarząd KP MZOS za wybitne osiągnięcia wyróżnił płockich pływaków - multimedalistów mistrzostw Polski. A byli to: Katarzyna Kowalczyk, Katarzyna Żołnowska, Paulina Kret, Jakub Dobies, Piotr Gałka, Wojciech Bziuk, Maciej Lewandowski, Piotr Przyborowski. Wszyscy zostali wychowani przez trenerów Wojciecha Ostrzyckiego, Grzegorza Samieckiego, Wojciecha Adamka, Stanisława Zotowa i Jurija Szyczkowa.

- Przyznam szczerze, że baliśmy się trochę o organizację tych zawodów. Obawialiśmy się niskiej frekwencji, bo w końcówce roku jest bardzo dużo tego typu imprez pływackich. A także czy wystarczy nam pieniążków, by wynagrodzić młodych pływaków za ich ciężką pracę - opowiada trener Szyczkow. - Ale jak się okazało wszystko wyszło dobrze. Zgłosiło się w sumie 21 klubów, w tym dwa z Płocka KP MZOS i Swim oraz 11-osobowa reprezentacja z miasta partnerskiego Płocka - Mytiszczi. W każdym klubie jest sporo utalentowanych młodych pływaków. I każdy ma w swoim składzie brylancik, gwiazdeczkę, a to sprawia, że ranga zawodów jest na wysokim poziomie.

W zawodach bierze udział 330 zawodników, którzy rywalizują w czterech grupach wiekowych: 1999 i starsze, 2000-2001, 2002-2003 oraz 2004 i młodsze. W sobotę drugi dzień Memoriału Cezarego Piórkowskiego, start o godz. 10. Zapraszamy na trybuny pływalni miejskiej Podolanka. Sponsorem Memoriału jest m.in. firma Energa.