Kary dla Zagłębia Lubin i Konrada Forenca za mecz z Wisłą Kraków

W ostatniej kolejce ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało z Wisłą Kraków, ale to nie jedyny powód do zmartwień dla klubu po tym spotkaniu. Zagłębie musi zapłacić karę i na trzy mecze straciło bramkarza.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Lubinianie przegrali z Wisłą 1:3. Jednym z decydujących momentów spotkania była sytuacja z końcówki pierwszej połowy. Konrad Forenc daleko przed polem karnym ostro zaatakował wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Burligę. Za to wejście bramkarz otrzymał czerwoną kartkę, a gracz Wisły co prawda wrócił na boisko, ale już po kilku minutach drugiej połowy nie był w stanie kontynuować gry. Komisja Ligi ukarała Forenca zawieszeniem na trzy mecze ekstraklasy.

Zagłębie będzie też musiało zapłacić karę finansową. Nie będzie to jednak grzywna za faul bramkarza, a za zachowanie kibiców. Za użycie materiałów pirotechnicznych przez fanów lubinianie zapłacą pięć tysięcy złotych. Dodatkowo komisja zdecydowała o zamknięciu jednego z sektorów stadionu Zagłębia na jeden mecz ligowy. To kara w zawieszeniu na sześć miesięcy.