Warmia Olsztyn gra z MKS Kalisz. Pierwszy raz w historii

Mecz Warmiaków z MKS-em Kalisz będzie pierwszym w historii obu klubów. - Wprawdzie jesteśmy już po analizie gry naszego przeciwnika lecz nie możemy być pewni, że tak samo zaprezentują się w niedziele - mówi Karol Królik, kapitan olsztynian.
Po ponad dwóch tygodniach przerwy od ligowych zmagań, na parkiet powracają szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn. Tak długi rozbrat z rozgrywkami na zapleczu ekstraklasy związany był z występami reprezentacji Polski w turniejach towarzyskich. Nie oznaczało to jednak, że olsztynianie przez ten okres próżnowali. W minionym tygodniu formę Warmiaków sprawdził zespół KPR-u Legionowo, który na co dzień występuje w Superlidze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 18:25.

- Mecz przyniósł nam wiele korzyści pod kątem szkoleniowym lecz nie przywiązywał bym do tego większej uwagi - zauważa Karol Królik, kapitan Warmii Olsztyn. - W takich okresach podczas pierwszego tygodnia przerwy trenerzy narzucają nam większe obciążenia, a później są już one coraz mniejsze. Ponadto tak długą przerwę wykorzystuje się na podreperowanie swojej sprawności fizycznej, zwłaszcza, że w ostatnim czasie na problemy zdrowotne narzekali Marcin Malewski i Daniel Żółtak.

Na drodze Warmiaków do odniesienia ósmego zwycięstwa z rzędu stanie zespół MKS-u Kalisz, który dla olsztynian jest nie małą zagadką (niedziela, godz. 15). W poprzednim sezonie MKS co prawda występował w rozgrywkach pierwszej ligi, ale w grupie B. Dla obu zespołów będzie więc to pierwsza potyczka w historii. - Wprawdzie jesteśmy już po analizie gry naszego przeciwnika lecz nie możemy być pewni, że tak samo zaprezentują się w niedziele - mówi rozgrywający olsztynian. - Mam nadzieję, że po raz kolejny potwierdzimy naszą dobrą dyspozycję w obronie.

Zespół z województwa Wielkopolskiego do tej pory na swoim koncie zgromadził osiem punktów. Złożyły się na to zwycięstwa z takimi drużynami jak SMS Gdańsk (30:27), MKS Poznań (25:17) czy z Wolsztyniakiem Wolsztyn (24:17). Patrząc na różnicę miejsc, jaka dzieli oby dwa zespoły (Kalisz zajmuje 8. lokatę), to wielu obserwatorów tego sportu jednoznacznie widzi gospodarzy niedzielnego spotkania. - To czy jestem faworytem danego meczu bądź odwrotnie nie ma dla mnie żadnego znaczenia - podkreśla Karol Królik. - Z dużą ochotą wychodzę na parkiet gdy wiem, że czekam mnie ostra i twarda walka bark w bark z przeciwnikiem. Mam nadzieję, że podczas tego spotkania emocję będą towarzyszyć od pierwszej do ostatniej minuty.

Mecz Warmia Traveland Olsztyn - MKS Kalisz odbędzie się w hali Urania w niedzielę o godz. 15.

Spotkania 10. kolejki:

- sobota: Meble Wójcik Elbląg - Polski Cukier Pomezania Malbork (godz. 17), Wolsztyniak Wolsztyn - Sokół Browar Kościerzyna (17), MKS Poznań - Mueller MKS Grudziądz (18), Real-Astromal Leszno - Wybrzeże Gdańsk (18), Orlen Wisła II Płock - ŚKPR Świdnica (19.30); - niedziela: Warmia Traveland Olsztyn - MKS Kalisz (15); Spójnia Gdynia - SMS ZPRP Gdańsk (17 listopad).