Waszym zdaniem: Mateusz Cetnarski do kadry! [PODSUMOWANIE SONDY]

Mateusz Cetnarski - według czytelników krakow.sport.pl - powinien otrzymać powołanie od Adama Nawałki. W naszej sondzie zebrał 31 procent głosów.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

W piątek reprezentacja Polski gra w Warszawie sparing z Islandią, cztery dni później rywalem będą Czesi. Selekcjoner zaprosił na zgrupowanie dwóch piłkarzy krakowskich klubów - Krzysztofa Mączyńskiego z Wisły i Bartosza Kapustkę z Cracovii.

Można się spodziewać, że obaj dostaną szansę. - W obu meczach będziemy chcieli wykorzystać wszystkich powołanych piłkarzy. Każdy z zawodników zagra, niektórzy w jednym spotkaniu, inni w obu - zapowiada Bogdan Zając, asystent selekcjonera.

We wtorek zapytaliśmy Was, który z piłkarzy krakowskich klubów zasługuje jeszcze na powołanie od Nawałki. Najwięcej głosów - 31 procent - otrzymał Mateusz Cetnarski. Pomocnik Cracovii w 15 meczach ekstraklasy zdobył sześć bramek i zaliczył cztery asysty, co sprawia, że jest wiceliderem klasyfikacji kanadyjskiej. W reprezentacji zagrał dotąd dwa razy.Prawie 25 proc. głosujących uznało, że na sprawdzenie w kadrze zasługuje Maciej Sadlok. Obrońca Wisły zadebiutował w reprezentacji za kadencji Franciszka Smudy. Rozegrał 15 meczów z orłem na piersi, ale wszystkie jeszcze przed podpisaniem kontraktu z Wisłą. Ostatni raz w kadrze wystąpił w grudniu 2011 roku w sparingu z Bośnią i Hercegowiną.

Po 18 procent głosów zebrali Damian Dąbrowski i Łukasz Burliga. Obaj na razie nie doczekali się debiutu w dorosłej reprezentacji, mają za sobą tylko mecze w reprezentacji młodzieżowej.

Wyniki sondy:

Mateusz Cetnarski - 31 procent głosów

Maciej Sadlok - 23 proc.

Łukasz Burliga, Damian Dąbrowski - 18 proc.

Paweł Brożek - 8 proc.

Jakub Wójcicki - 2 proc.