Koszykówka. Biofarm Basket Poznań przegrał z Rosą Radom 58:64

Porażką 58:64 z zespołem Rosy Radom zakończył się mecz Biofarm Basket Poznań w rozgrywkach pierwszej ligi

Gdy okazało się, że zespół z Radomia wystąpi bez trzech podstawowych graczy - graczy ekstraklasy - wydawało się, że poznaniakom wygrać będzie łatwiej. Nic bardziej mylnego.

Początek meczu był wyrównany. Do połowy pierwszej kwarty drużyna Rosy prowadziła niewielką różnicą punktów, a w czwartej minucie poznaniacy wyszli na prowadzenie 12:10. Do końca pierwszej kwarty już tylko goście zdobywali punkty, a rzucając w tej części gry łącznie pięć razy za trzy punkty. Potem zmieniało się tylko prowadzenie gości, które urosło do 19 punktów.

Dopiero w czwartej kwarcie koszykarze z Poznania wykazali więcej werwy, a zarazem poprawili skuteczność. Dzięki temu rozmiary porażki udało się zmniejszyć do 6 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną Basketu 58:64.

Biofarm Basket Poznań - ACK UTK ROSA Radom 58:64

Kwarty: 12:18, 10:15, 12:20, 24:11