Pierwszy 'zimowy' transfer Pogoni Szczecin

Piotr Jankowicz ponownie będzie pracował w Pogoni Szczecin. Tak, jak pięć lat temu znów będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zespołu.
O tym, że Jankowicz może wrócić do Szczecina mówiło się od kilku tygodni. Negocjacje trwały, a szkoleniowiec na początku nie chciał opuszczać Krakowa (jego ostatnim klubem, w którym pracował była Cracovia). Nastąpił jednak przełom.

- Wracam do Szczecina od stycznia i działamy ostro - stwierdził Piotr Jankowicz w rozmowie z portalem pogon.v.pl.

Pracę rozpocznie od stycznia, ale już wkrótce będzie szykował plan przygotowań do wiosennych spotkań. Jankowicz pojedzie z Portowcami na obozy do Pogorzelicy i Turcji, a następnie będzie odpowiadał za kondycję piłkarzy w trakcie rozgrywek. Nie tylko jednak zajmie się pierwszym zespołem, ale będzie też współpracował z trenerami drużyn rezerw i młodzieżowców.

- Świetna wiadomość... Chłopaki będą znów ganiać jak charty - skomentował jeden z kibiców internautów.

Informacja o dołączeniu Jankowicza do sztabu Czesława Michniewicza wywołała bardzo przychylne komentarze fanów. Kibice zapamiętali Jankowicza z pracy w Pogoni wiosną 2011 r. Pogoń broniła się wtedy przed spadkiem z I ligi. Fizycznie wyglądała bardzo dobrze, a to podstawa sukcesów. Sezon 2010/11 Portowcy zakończyli na 6. miejscu. Tuż przed końcem rozgrywek z pracy zrezygnował jednak trener Artur Płatek, a wraz z nim m.in. Jankowicz. Płatek nie mógł się porozumieć z działaczami Pogoni odnośnie dalszej współpracy.

Najlepszym piłkarzem Pogoni w I części sezonu 2015/16 był:
Takafumi Akahoshi
5%
Jakub Czerwiński
8%
Karol Danielak
2%
Wladimer Dwaliszwili
3%
Jarosław Fojut
17%
Adam Frączczak
9%
Dawid Kudła
4%
Mateusz Lewandowski
3%
Marcin Listkowski
2%
Patryk Małecki
4%
Mateusz Matras
9%
Rafał Murawski
12%
Takuya Murayama
2%
Ricardo Nunes
2%
Miłosz Przybecki
3%
Sebastian Rudol
2%
Łukasz Zwoliński
13%