Dwaj złoci bracia - tak Gwardia wraca do świata boksu

Czy wracają czasy, w których Gwardia Zielona Góra słynęła ze szkolenia bokserów? Powiedzmy, że bracia Nikodem Piekuta i Hieronim Piekuta wystąpili ostatnio w roli jaskółek, które wiosny jeszcze nie czynią, ale...
7 listopada w Lesznie odbył się XXIII Ogólnopolski Turniej Bokserski im. J. Pawlaka. Uczestniczyło w nim 80 zawodników

i zawodniczek z 18 klubów pięściarskich całej zachodniej Polski. Obecność wśród gości m.in. prezesa Polskiego Związku Bokserskiego - Zbigniewa Górskiego oraz prezydenta Leszna - Łukasza Borowiaka podkreślały rangę turnieju.

Z reaktywowanej sekcji boksu Zielonogórskiej Gwardii uczestniczyło czterech zawodników pod kierunkiem trenera Adriana Drosika: Paweł Pupin, Nikodem Piekuta, Hieronim Piekuta, Dominik Ciesielski.

Bracia Piekuta wygrali swoje najważniejsze walki jednogłośnie. Sędziowie nie mieli wątpliwości co do werdyktu. I tak w wadze 52 kg Nikodem Piekuta triumfował w starciu z Marcelem Szadkowskim z KS Prosna Kalisz, natomiast w wadze 66 kg Hieronim Piekuta z Patrykim Wcisło z Orkana Gorzów. Ich dwa złote medale są nadzieją na odrodzenie sekcji bokserskiej ZKS Gwardia Zielona Góra.

12 grudnia sekcja boksu i kickboxingu Gwardii organizuje w Zielonej Górze XXI turniej kickboxingu Lubusz Open, na który zaprasza kibiców. Z kolei trenerzy sekcji Jarosław Biernacki, Adrian Drosik, Leszek Wojciechowski zapraszają zainteresowanych podjęciem treningów kickboserskich i bokserskich w poniedziałki, środy i piątki na godz. 16.30 do hali Gwardii przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze.