Arnaud Djoum (ex-Lech Poznań) znów zdobył bramkę. Tak skuteczny nie był od lat [WIDEO]

Arnaud Djoum, który w tym roku występował w Lechu Poznań, strzelił swojego drugiego gola dla Heart of Midlothian. To już drugie trafienie belgijskiego pomocnika w Szkocji, a gra tam od półtora miesiąca.


W czasie swojego półrocznego pobytu w Lechu Poznań Arnaud Djoum nie zdobył ani jednej bramki. Ba, nie miał nawet specjalnie okazji do tego, by pokonać bramkarza rywali (może poza strzałem z dystansu w pojedynku z Cracovią), co nie było zaskoczeniem, bo 25-latek jest przede wszystkim defensywnym pomocnikiem. Ma na boisku rozbijać ataki przeciwnika, a nie kreować sytuacje, czy, tym bardziej, je wykańczać.

Tym większe zaskoczenie budzą wyczyny Arnauda Djouma w Szkocji. Były lechita podpisał kontrakt z Heart of Midlothian pod koniec września i właśnie rozegrał swój czwarty mecz w drużynie z Edynburga. W starciu z zespołem Hamilton Academicals ustalił wynik na 2:0. To już druga bramka Belga dla Hearts, po tym jak 28 października posłał piłkę do siatki Celticu Glasgow w Pucharze Ligi.Tak skuteczny Arnaud Djoum nie był od pięciu lat. W sezonie 2010/11 strzelił pięć goli w trzydziestu występach dla Rody Kerkrade.