Sport.pl

Reprezentacja Polski zagra w Poznaniu przed Euro 2016! Kto rywalem?

- 23 marca zagramy w Poznaniu prawdopodobnie z Irlandią Północną - potwierdził selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka na konferencji prasowej.
Mecz zostanie rozegrany w ramach przygotowań do turnieju finałowego mistrzostw Europy we Francji. Władze PZPN chcą by przed wyjazdem do Francji reprezentacja Polski pokazała się kibicom w innych miastach Polski.

Mecze w ramach eliminacji kadra rozgrywa bowiem na stadionie narodowym w Warszawie, a ostatnie mecze towarzyskie grała w Gdańsku i Wrocławiu. W marcu przyjdzie kolej na Poznań i Kraków. Trzy dni po spotkaniu w Poznaniu, 26 marca biało-czerwoni mają bowiem zmierzyć się z Chorwacją na stadionie Wisły w Krakowie.

Spotkania z Irlandią Północną w Poznaniu i Chorwacją w Krakowie odbędą się jednak tylko wówczas jeśli Polska nie wylosuje tych rywali w fazie grupowej. Losowanie Euro 2016 odbędzie się 12 grudnia w Paryżu. W innym przypadku PZPN będzie szukał innych przeciwników.

Ostatni mecz na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu reprezentacja Polski rozegrała w listopadzie 2013 roku, na początku kadencji Adama Nawałki. Polacy bezbramkowo zremisowali wówczas z Irlandią.

Więcej o: