Orlen Liga: Wymęczona wygrana siatkarek Impelu Wrocław

W szóstej kolejce siatkarskiej Orlen Ligi Impel Wrocław wygrał na wyjeździe z Muszynianką Muszyna 3:2

Ostatniego tygodnia siatkarki Impelu nie mogły zaliczyć do udanych. Wrocławski klub jest zaliczany do grona faworytek ligi, zespołu, który może nawet odebrać tytuł mistrzowski faworyzowanemu Chemikowi Police. Jednak w miniony weekend w meczu na szczycie Chemik łatwo, bo 3:0 rozbił wrocławianki. W kolejnym pojedynku Impel na własnym parkiecie przegrał 1:3 z Atomem Treflem Sopot. Te dwie porażki nieco obniżyły notowania wrocławianek.

Z tego względu niedzielny mecz wyjazdowy z Muszynianką Muszyna miał dla Impelu duże znaczenie. I niewiele brakowało, aby pojedynek zakończył się sporą sensacją. Muszynianka prowadziła 2:1 w setach i w czwartej partii mogła zakończyć rywalizację. Impel w dramatycznej końcówce uratowała świetna gra Caroliny Costagrande, dzięki której wrocławianki wygrały seta 26:24. Tie-break był już popisem siatkarek Impelu - bez problemu zdominowały one rywalki, wygrały seta 15:5 i cały mecz 3:2. Po tej kolejce Impel jest piąty w tabeli.

Muszynianka - Impel 2:3 (20:25, 25:20, 25:19, 24:26, 5:15)

Muszynianka: Milovits, Grejman, Savic, Helic, Kurnikowska, Pelc - Krzos (libero) - Sosnowska, Hatala, Ciaszkiewicz-Lach, Szczygieł, Skrzypkowska.

Impel Wrocław: Hildebrand, Kąkolewska, Skowrońska-Dolata, Costagrande, Ptak, Radecka - Durr (libero) - Piśla, Kossanyiova, Kaczor, Sikorska, Gryka.