Radomski Bieg Niepodległości. Do pokonania będzie 1918 metrów

Już po raz trzeci Stowarzyszenie ?Biegiem Radom!? oraz władze Radomia zapraszają na Bieg Niepodległości. Zawody sportowe, mające patriotyczny charakter odbędą się w środę 11 listopada.
Bieg na dystansie 1918 metrów (rok odzyskania przez Polskę niepodległości), rozpocznie się pod pomnikiem Czynu Legionowego, potem uczestnicy udadzą się na Plac Corazziego, by ponownie wrócić na Rynek. W ten sposób radomscy biegacze uczczą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak jak w poprzednich edycjach nie będzie prowadzony pomiar czasu i nie przewidziano żadnych klasyfikacji.

- To bieg, w którym nie ważne jest, które zajmiemy miejsce, a to, że w nim pobiegniemy, okazując w ten sposób pamięć o ważnej, dla każdego Polaka rocznicy - przypomina Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!". - Zachęcamy do udziału wszystkich, bez względu na wiek, zaawansowanie. Nie będziemy się ścigać. Wspólnie pokonamy symboliczny dystans 1918 metrów.

Bieg rozegrany zostanie 11 listopada. Biuro zawodów, w którym przyjmowane będą zgłoszenia do wszystkich biegów, znajdować będzie się w Rynku i czynne będzie od godz. 8.30. O godz. 10 rozpoczną się biegi dzieci (wokół Rynku). Dla wszystkich najmłodszych przygotowane zostały słodycze, a dla najlepszych, pamiątkowe statuetki oraz upominki. Start Biegu Niepodległości zaplanowany został na godz. 11.15. Start i meta znajdować będą się w Rynku, w pobliżu pomnika Czynu Legionowego. Uczestnicy III Biegu Niepodległości otrzymają na mecie pamiątkowe medale, ufundowane przez władze miasta. - Prosimy wszystkich, którzy chcą wystartować, aby ubrali się w stroje w biało-czerwonych barwach, zabrali całe rodziny i przyszli 11 listopada na Rynek, abyśmy wspólnie świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - zachęca Kraska.