MUKS Poznań rozbity w meczu na dnie ekstraklasy koszykarek

Fatalna gra w drugiej połowie meczu przesądziła o porażce koszykarek MUKS Poznań, które uległy we własnej hali 49:71 Widzewowi Łódź.

Przed tą kolejką łodzianki miały na koncie tylko jedno zwycięstwo w sezonie (podobnie jak MKK Siedlce), a zespół MUKS tylko o jedną wygraną więcej. Pojedynek w Poznaniu lepiej rozpoczął zespół gospodarzy, który po celnym rzucie za trzy punkty Żanety Durak i trafionym wolnym Agnieszki Kaczmarzyk prowadził 4:0. Była to... najwyższa przewaga MUKS w tym meczu, bowiem koszykarki Widzewa szybko wyrównały, a po serii dziesięciu kolejnych punktów prowadziły 10:4.

Drużyna Krzysztofa Koziorowicza po raz kolejny musiała sobie radzić bez kontuzjowanej amerykańskiej środkowej Cierry Robertson-Warren i znów przegrywała walkę na tablicach. W całym meczu łodzianki miały 47 zbiórek (w tym dziesięć w ofensywie), a miejscowe 34 (2).

Mimo to MUKS odrobił kilkunastopunktową stratę z drugiej kwarty i na koniec tej części gry przegrywał tylko 32:36 po skutecznej akcji Renee Taylor. Po dwóch minutach gry trzeciej części przewaga Widzewa wynosiła trzy punkty (39:36), ale do końca kwarty poznanianki zdobyły tylko pięć punktów, a rywali aż piętnaście.

Jakiekolwiek marzenia o odwróceniu losów spotkania prysły po pierwszych akcjach ostatniej odsłony, bo Widzew miał już dwadzieścia punktów więcej od MUKS (64:44 w 35. minucie) i mógł się wkrótce cieszyć z drugiej wygranej w sezonie.

JTC MUKS Poznań - Widzew Łódź 49:71

Kwarty: 15:21, 17:15, 9:18, 8:17

MUKS Poznań: Reene Taylor 11, Żaneta Durak 11, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Agnieszka Skobel 8, Magdalena Idziorek 4, Julia Drop 2, Alicja Szloser 2, Magdalena Radwan 1, Barbara Skowronek 1, Patrycja Klatt 0, Sylwia Siemienas 0, Klaudia Gertchen 0.

Widzew Łódź: Aija Brumermane 17, Angel Robinson 14, Julia Adamowicz 11, Marta Urbaniak 6, Katarzyna Kenig 5, Aleksandra Kaja 4, Sylwia Bujniak 4, Kinga Bandyk 4, Lidia Niedzielska 3, Tinikki Crook 3, Beata Paranowska 0.