Trojan: Nasza piłka ręczna jest w ofensywie. Polska gospodarzem MŚ

Podczas odbywającego się w Soczi 35. Kongresu IHF Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej podjął decyzję, że gospodarzami mistrzostw świata mężczyzn w 2023 roku będą Szwecja i Polska.
To druga impreza tak wysokiej rangi, w tej dyscyplinie sportu, która zostanie rozegrana w naszym kraju. Już w styczniu 2016 odbędą się nad Wisłą Mistrzostwa Europy mężczyzn. Turniej rozpocznie się 15, a zakończy 31 stycznia. Spotkania będą rozgrywane w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i Krakowie. Pod Wawelem będą grali biało-czerwoni i tam odbędzie się mecz finałowy.

Wracając do mistrzostw świata to najbliższe, na których Polska będzie broniła brązowego medalu, zostaną rozegrane we Francji (2017), gospodarzami kolejnych będą Dania i Niemcy (2019) oraz Egipt (2021). Natomiast w wyścigu o organizację MŚ 2023 połączone siły polsko-szwedzkie wyprzedziły Węgry. - Wyraźnie widać, że nasza piłka ręczna jest w ofensywie - mówi lublinianin Bogusław Trojan, członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce i komisarz ligi. - To że dostaliśmy tę imprezę jest wielką zasługą prezesa Andrzeja Kraśnickiego i ludzi, którzy od roku pracowali wraz ze Szwedami, aby to osiągnąć. Ze Skandynawami znamy się dobrze, współpracujemy od lat i to jest tego pokłosie. I dodaje: - Wstępnie w Polsce jako gospodarzy wskazano pięć ośrodków: Łódź, Gdańsk, Katowice, Gliwice i Kraków, natomiast Szwedzi zaproponowali trzy miasta. Mecz otwarcia byłby w naszym kraju, a finał w Szwecji. Oczywiście na razie są to jeszcze przymiarki, bo na dopracowanie szczegółów przyjdzie czas.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU