Drużyna z ekstraklasy sprawdziła formę Warmii Olsztyn

Występy reprezentacji Polski w turniejach towarzyskich przełożyły się na dwutygodniową przerwę w rozgrywkach pierwszej ligi. Nie oznacza to, że piłkarze ręczni Warmii Traveland Olsztyn próżnują. W środę zmierzyli się w hali Urania z ekstraklasowym KPR Legionowo.
Zespół, który w tym sezonie wrócił do ekstraklasy zajmuje obecnie siódme miejsce tabeli. Na tle wymagającego przeciwnika nie mieli jednak okazji sprawdzić się wszyscy szczypiorniści Warmii Traveland. Zabrakło m.in. Karola Królika, Marcina Malewskiego czy Szymona Hegiera.

Nic więc dziwnego, że na boisku zespoły dzieliła przepaść potencjału. - Wystąpili ci zawodnicy, którzy dotąd mieli mniej okazji by walczyć o ligowe punkty - tłumaczy Giennadij Kamielin, trener olsztynian. - Gracze z Legionowa mieli wyraźną przewagę na parkiecie. Mimo naszej przegranej, jestem zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Taki sparing był nam bardzo potrzebny.

Na ligowe parkiety olsztynianie wrócę dopiero 15 listopada. Wtedy to przed własną publicznością zmierzą się z MKS-em Kalisz. - Mimo ich odległej, 9. pozycji w tabeli ten mecz wcale nie musimy być dla nas łatwy - zauważa szkoleniowiec Warmiaków. - Swoim zawodnikom chcę dać teraz czasu na odpoczynek, dlatego nie planuje dodatkowych gier kontrolnych. W piątek będziemy ćwiczyć na siłowni, a sobota i niedziela będzie wolna. Mam nadzieję, że to pozytywnie wpłynie na moją drużynę.

Przypomnijmy, że Warmia Traveland po zwycięstwie nad drużyną Meble Wójcik Elbląg w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski, awansowała do w pierwszej rundy na szczeblu centralnym tych rozgrywek. Tu za rywala będzie miała Wybrzeże Gdańsk. Pojedynek ten odbędzie się 18 listopada, ale gospodarza poznamy dopiero we wtorek, kiedy to zaplanowano oficjalne losowanie.

Warmia Traveland Olsztyn - KPR Legionowo 18:25 (9:17)

Warmia: Zakreta, Gawryś - Koledziński 5, Droździk 4, Dzieniszewski 2, Piotr Deptuła 2, Sikorski 2, Kopyciński 1, Bonk 1, Żółtak 1 oraz Paweł Deptuła, Kondracki.

Legionowo: Krekora - Suliński 5, Kasprzak 4, Brinovec 3, Mochocki 3, Kowalik 3, Prątnicki 2, Bożek 2, Płócienniczak 2, Gawęcki 1 oraz Twardo, Ignasiak.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.