Lech Poznań - Górnik Łęczna. Szymon Marciniak poprowadzi niedzielny mecz Kolejorza

Uznawany za najlepszego polskiego arbitra Szymon Marciniak z Płocka poprowadzi w niedzielę mecz Lecha Poznań z Górnikiem Łęczna. Początek o godz. 15.30
Będzie to pierwszy mecz ligowy po spotkaniu Ligi Mistrzów między Manchesterem United a CSKA Moskwa, które gwizdał Szymon Marciniak. Pojedynek z Górnikiem Łęczna stanowił będzie drugie w tym sezonie spotkanie Lecha Poznań, które poprowadzi ten sędzia - poprzednim był mecz z Wisłą w Krakowie, przegrany przez mistrzów Polski 0:2.

Co ciekawe, Szymon Marciniak gwizdał także zeszłoroczny mecz z Górnikiem Łęczna. Wówczas poznaniacy nie bez trudu wygrali na swoim stadionie 1:0 po golu Muhameda Keity.

Szymon Marciniak był także arbitrem dwóch niezwykle ważnych spotkań z końcówki zeszłego sezonu - z Legią w Warszawie oraz dramatycznego meczu z Lechią w Gdańsku. W obu wypadkach piłkarze z Poznania zwyciężyli 2:1, co przybliżyło ich do zdobycia przez nich siódmego tytułu mistrzowskiego. Mało tego, także on prowadził ostatni mecz z Wisłą Kraków, w którym Kolejorz zremisował 0:0 i ostatecznie zdobył trofeum.

Mecz Lech Poznań - Górnik Łęczna rozpocznie się w niedzielę o godz. 15.30. Relacja na poznan.sport.pl.