Milik, Kubica, Kawęcki razem z żużlowcami w charytatywnej akcji Falubazu

Jak co roku żużlowcy i kibice Falubazu Zielona Góra ufundują mikołajkowe prezenty dla dzieci najbardziej potrzebujących świątecznej radości. Tradycyjna licytacja przeróżnych gadżetów już się rozpoczęła. Cały dochód przeznaczony zostanie na prezenty. Wśród darczyńców znajdziemy wiele gwiazd sportu. Ale nie tylko, bo każdy z nas może pomóc.
Dzięki współpracy zielonogórskiego klubu z serwisem allegro.pl tegoroczne aukcje prowadzone są na platformie charytatywni.allegro.pl. W związku z tym zmieniły się zasady licytowania. Aukcje trwać będą dwa tygodnie, więc pierwsze z nich kończyć się będą już 15 listopada. Aby wziąć udział w licytacji wystarczy posiadać standardowe konto w serwisie allegro.pl. Zarejestrowanie w systemie nowego użytkownika nie potrwa jednak dłużej niż pięć minut i jest banalnie proste.

Nowością jest też opcja bezpośredniego wystawienia przedmiotu na licytację. Każdy w ten sposób może przekazać swój przedmiot na licytację. Wystarczy wystawić go z własnego konta, a w rubryce "cel" wpisać #FalubazoweMikołajki2015, lub kliknąć tutaj.

Licytacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Na liście pojawiły się gadżety przekazane przez Piotra Protasiewicza, Roberta Kubicę, siatkarską reprezentację Polski, polskich skoczków narciarskich oraz czeski klub Zlata Prilba Pardubice. Lista licytowanych przedmiotów jest codziennie aktualizowana i z pewnością każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Mikołajkowe licytacje to nie tylko okazja do wsparcia jednej z największych akcji charytatywnych w naszym regionie, ale również sposób na zakup wyjątkowego prezentu świątecznego dla swoich bliskich.

Indywidualny trening połączony z kolacją oraz zestawem gadżetów od pływackiego mistrza Radosława Kawęckiego to jeden z hitów tegorocznych licytacji. Mistrz świata, Europy oraz Polski w pływaniu został po raz pierwszy ambasadorem akcji Falubazowe Mikołajki. Rozpoczęła się też aukcja obrazu z wizerunkiem Andrzeja Huszczy. Legenda zielonogórskiego żużla na obrazie złoży osobistą dedykację dla zwycięzcy licytacji.

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy muzyki. Akcję Falubazu wspiera raper VNM, który przekazał na licytacje swoją tegoroczną płytę z autografem.

Arkadiusz Milik to jeden z kluczowych piłkarzy w polskiej reprezentacji. Dobrą grą i strzelonymi bramkami walnie przyczynił się do sukcesu biało-czerwonych, czyli awansu do Euro 2016. Oryginalna koszulka polskiej reprezentacji z autografem Milika trafiła na mikołajkowe licytacje i z pewnością będzie cieszyła się sporym powodzeniem.

Swoją książkę, wraz z indywidualną dedykacją dla zwycięzcy aukcji przekazał Dariusz Dziekanowski, utytułowany były piłkarz, reprezentant naszego kraju. Ciekawą rzecz znajdą także miłośnicy siatkówki oraz filateliści. Na aukcjach pojawił się bowiem zbiór znaczków pocztowych wydanych z okazji mistrzostw świata w siatkówce, które w 2014 r. odbyły się w Polsce.

Wkrótce kolejne licytacje. W kolejce czekają m.in. kask Patryka Dudka, srebrny medal siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot, meczowe koszulki polskich siatkarzy oraz piłkarzy ręcznych oraz książka z przepisami od Grzegorza Łapanowskiego.

Pieniądze zebrane w trakcie licytacji przeznaczone zostaną na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z domów dziecka, świetlic opiekuńczych, ubogich rodzin oraz szpitali w Zielonej Górze i okolicach. W trakcie podróży Falubazowy Mikołaj odwiedzi też m.in. Sulechów, Świebodzin, Nową Sól, Żary, Żagań, Krosno Odrzańskie.

Tu znajdziecie listę wszystkich licytacji.

KARY ZA ZNIEWAŻANIE DARCY'EGO WARDA

KIBICE FALUBAZU: NIE USIĄDZIEMY W JEDNYM MIEJSCU Z HOŁOTĄ

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL