Transfery. Wysłannik Lecha Poznań na meczu ligi portugalskiej

Lech Poznań był jednym z piętnastu klubów, które wysłały swoich przedstawicieli na mecz Pacos de Ferreira z Victorią Guimaraes - wynika z informacji portalu sapo.pt.


Poniedziałkowy mecz na Estadio da Capital do Movel kończył dziewiątą kolejkę portugalskiej ekstraklasy. Gospodarze, zespół Pacos de Ferreira, ulegli drużynie Victorii Guimaraes 0:1 po golu w ostatniej minucie spotkania. Dla gości była to pierwsza wygrana od połowy września, natomiast drużyna Pacos de Ferreira przegrała pierwszy raz po serii trzech kolejnych zwycięstw.

Mecz oglądało 2151 osób, a portal sapo.pt informuje, że pośród nich było aż piętnastu przedstawicieli innych klubów. Sporą część stanowili wysłannicy konkurencji z rodzimej ligi, m.in. Benfiki Lizbona, FC Porto, Sportingu Lizbona, Sportingu Braga, Rio Ave, Academiki Coimbra czy Moreirense.

Ale swoich skautów przysłali też trenerzy kilku znanych europejskich firm, z Chelsea Londyn, Girondins Boredeaux czy Atalantą Bergamo na czele. Pada też nazwa hiszpańskiej Granady i Lecha Poznań.

Nie od dziś wiadomo, że "Kolejorz" obserwuje rozgrywki na Półwyspie Iberyjskim - oprócz Portugalii także drugą ligę hiszpańską. Byłym zawodnikiem Victorii Guimaraes jest Ivan Djurdjević, który po sześciu sezonach gry w Lechu Poznań został trenerem w poznańskim klubie. Obecnie odpowiada za wyniki trzecioligowych rezerw.