Liga Europejska. Kto pokaże na żywo mecz Lecha Poznań z Fiorentiną

Canal+ Sport oraz TVP Regionalna pokażą na żywo czwartkowy mecz Lecha Poznań z Fiorentiną w czwartej kolejce grupy I Ligi Europejskiej. Początek o godz. 21.05, relacja także w sport.pl.


Lech Poznań przed dwoma tygodniami wygrał we Florencji 2:1 i po trzech kolejkach jest na drugim miejscu w tabeli grupy I. Gdyby znów sprawił sensację i po raz drugi pokonał lidera włoskiej Serie A, bardzo przybliżyłby się do awansu do 1/16 finału Ligi Europejskiej.

Fiorentina nie może przegrać przy Bułgarskiej, bo wówczas jej szanse na wyjście z grupy bardzo poważnie by zmalały. Włosi po trzech meczach mają bowiem tylko jedną wygraną i są na ostatnim miejscu w grupie. A przecież zespół z Florencji to półfinalista poprzedniej edycji Ligi Europejskiej, przegrał wówczas z późniejszym zwycięzcą rozgrywek, Sevillą FC.

Czwartkowy mecz Lecha Poznań z Florencją zapowiada się więc wyjątkowo atrakcyjnie. Kto nie wybiera się na stadion w Poznaniu, będzie mógł zobaczyć w akcji piłkarzy Jana Urbana na ekranach TV. Mecz z Bułagrskiej na żywo pokaże Canal+ Sport, a także TVP Regionalna. W tej drugiej stacji komentatorami będą Andrzej Strejlau i Maciej Iwański, a reporterem na Inea Stadionie - poznańska dziennikarka Beata Oryl-Stroińska.

Przy okazji meczu Lecha Poznań z Fiorentiną, a także wcześniejszego (początek o godz. 19 w TVP 2) pojedynku Legii Warszawa w Brugii, telewizja publiczna przygotuje program w studio. Jego gospodarzem będzie Jacek Kurowski, a gościem były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Engel.

- Mecz w Poznaniu to będzie wielkie piłkarskie święto. Przyjeżdża lider Serie A z reprezentantem Polski Jakubem Błaszczykowskim w składzie. Co ważne, Lech podczas tego jesiennego hitu będzie miał wsparcie tysięcy swoich fanów - uważa Bartosz Gleń, który w Canal+ Sport będzie komentował to spotkanie wspólnie z Kazimierzem Węgrzynem.

Początek studia o godz. 20.50. Gośćmi Krzysztofa Marciniaka będą byli piłkarze Lecha Poznań: Maciej Murawski i Artur Wichniarek.