Petra rusza na Wyspy Kanaryjskie bez trzech podstawowych graczy

We wtorek BHT Auto Forum Petra Płock wyjeżdża na Wyspy Kanaryjskie, gdzie wystąpią w prestiżowym turnieju mistrzów w piłce ręcznej plażowej.
Do Hiszpanii jedzie 12 zawodników: Artur Niesłuchowski, Miłosz Rupp, Konrad Koper, Marcin Miedziński, Kacper Adamski, Jarosław Suski, Michał Kwiatkowski, Patryk Orędowicz, Bartosz Wojdak, Marcin Ruciński, Łukasz Niedzielak, Dominik Rybicki.

W składzie brakuje Tomasza Wiśniewskiego, który został powołany do reprezentacji Polski juniorów. A także kontuzjowanych kapitana zespołu Adriana Fiodora i skrzydłowego Filipa Kopera. - Żałujemy, że na tak ważny turniej nie możemy zabrać wszystkich podstawowych graczy, ale dzięki współpracy z młodymi zawodnikami mamy szansę odpowiednio uzupełnić nasz skład - komentuje Marcin Miedziński, kołowy Petry. - Wszyscy z niecierpliwością czekamy na pierwsze spotkania. I choć mieliśmy kilka miesięcy przerwy w grze na plaży, to jednak jesteśmy dobrze przygotowani do tych zawodów.

Razem z drużyną do Hiszpanii jedzie 10-osobowa delegacja kibiców. W środę przed południem Petra mają zaplanowany trening, potem weźmie udział w konferencji prasowej. Pierwszy mecz zagrają w czwartek z holenderskim Paksoft Camelot (11.15), a tego samego dnia czeka ich jeszcze potyczka z jednym z faworytów całego turnieju rosyjskim Ekaterinodarem.

Rywalami Petry w grupie są jeszcze najlepsze drużyny z Włoch, Szwajcarii i Danii. W drugiej grupie zagrają: BHC Detono Zagreb (Chorwacja), CBMP Ciudad de Málaga (Hiszpania), Sand Devils (Niemcy), HIR-SAT Keszthely BHC (Węgry), Team Sweden (Szwecja), Os Gordos/apostaganha.pt Club Naval de Leca (Portugalia).

Do kolejnej fazy rozgrywek awansują po cztery najlepsze ekipy. - Nie będzie łatwych spotkań w tym turnieju, dlatego żeby myśleć o zwycięstwie w każdym meczu musimy grać na 100 procent swoich możliwości. Wiemy czego się spodziewać po drużynach z Rosji, Szwajcarii czy Holandii, z którymi mieliśmy okazję już rywalizować. Zagadką pozostaje jedynie styl gry Włochów czy Duńczyków - ocenia rywali Miłosz Rupp.

Wyjazd BHT Petry nie odbyłby się bez wsparcia sponsora tytularnego firmy Auto Forum autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia oraz firmy Kicpak i Urzędu Miasta Płocka.