Propozycje dla miłośników biegania. Zaprasza "Biegiem Radom!"

Jesienią w Radomiu odbędzie się kilka imprez dla biegaczy. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie "Biegiem Radom!".
Jak zapowiadają przedstawiciele stowarzyszenia jesień będzie bardzo pracowita, a miłośnicy biegania nie będą narzekać na nudę. - Organizujemy trzy imprezy biegowe, a każda z nich poza wymiarem sportowym zawiera różny program, ma inną specyfikę i inny cel - czytamy w komunikacie.

W środę 11 listopada odbędzie się 3. Radomski Bieg Niepodległości. - To impreza o charakterze patriotycznym. Tutaj ścigają się tylko najmłodsi. Natomiast bieg główny na dystansie 1918 metrów to już wspólna biegowa manifestacja. Wypada wręcz, założyć białą lub czerwoną koszulkę i zjawić się w to świąteczne przedpołudnie na radomskim Rynku. My zadbamy o oprawę godną tego naszego narodowego święta, a wszyscy którzy pokonają trasę Biegu Niepodległości otrzymają na mecie ufundowane przez Prezydenta Miasta Radomia okolicznościowe medale - informował Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!".

Tymczasem cztery dni po tym wydarzeniu, bo już 15 listopada zaplanowano jubileuszowy 10. Radomski Maraton Trzeźwości. Maraton rozgrywany nad zalewem na Borkach jest jedynym krajowym biegiem na tym królewskim dystansie, propagującym trzeźwy styl życia i integrującym środowisko abstynenckie.

- Jeśli kończymy sezon nad zalewem, to wypada jeszcze zrobić tzw. rozbieganie. Będzie to możliwe już 6 grudnia podczas 2. Biegu Mikołajkowego. Ta radosna, kolorowa impreza będzie połączona z akcją charytatywną dla rodzin z listy Szlachetnej Paczki. Nasza ubiegłoroczna impreza, jak zresztą i inne - chociażby niedawny "Bieg dla Pawełka" - pokazują, że biegacze nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka i w słusznej sprawie potrafią się pięknie jednoczyć. Można być pewnym, że podobnie będzie na Biegu Mikołajkowym - dodał prezes Kraska.

Miłośnicy biegania zrzeszeni w radomskim stowarzyszeniu mają też propozycje na sezon zimowy. To przede wszystkim atrakcyjna oferta treningów zimowych, zarówno w terenie, jak i w sali treningowej. Informacje na ten temat będą zamieszczane na stronie internetowej www.biegiemradom.pl.