Ekstraklasa siatkarek. Pierwsza w sezonie wygrana PTPS Piła. Od razu za trzy punkty

Po trzech porażkach na rozpoczęcie sezonu siatkarki PTPS Piła wreszcie zwyciężyły. Pokonały we własnej hali 3:1 SK bank Legionovię Legionowo.
Mecz był zacięty tylko w drugim i trzecim secie. Pilanki po wygraniu pierwszej partii do 18, drugą rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero na przewagi, po zdobyciu trzydziestego punktu! Wcześniej odrobiły sześciopunktową stratę, bo przegrywały już 15:21, a w końcówce obroniły dwa setbole. Same skończyły dopiero piątą piłkę setową.

W trzeciej odsłonie drużyna z Piły prowadziła 17:14, ale potem od stanu 21:21 były w stanie zdobyć tylko jeden punkt, po ataku Joanny Sobczak. Seta zakończyła skuteczna akcja Malwiny Smarzek.

Ta sama siatkarka zdobyła też pierwszy punkt w czwartym secie i Legionovia prowadziła 1:0, ale zespół gospodarzy bardzo szybko wypracował sobie ogromną przewagę, nawet 20:10. Ta część meczu zakończyła się po 23 minutach, wygraną PTPS do 13. W całym meczu zespół z Wielkopolski zwyciężył 3:1 i wygrał za trzy punkty. Po czterech kolejkach ma w tabeli cztery punkty.

PTPS Piła - SK bank Legionovia 3:1

Sety:
25:18, 30:28, 22:25, 25:13

PTPS Piła: Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Kiesha Leggs, Małgorzata Skorupa, Joanna Sobczak, Dorota Wilk - Wolha Pauliukouskaja (libero)

SK bank Legionovia: Iga Chojnacka, Natalia Gajewska, Daria Paszek, Katarzyna Połeć, Malwina Smarzek, Aleksandra Wójcik - Katarzyna Wysocka (libero) - Monika Bociek, Klaudia Grzelak, Joanna Pacak, Emilia Szubert, Karolina Szymańska.

MVP meczu: Dorota Wilk.