Hit pod siatką: Chemik Police kontra Impel Wrocław

Siatkarki Impelu Wrocław odniosły historyczne, bo pierwsze zwycięstwo w elitarnej Lidze Mistrzyń. A w sobotę w meczu na szczycie ligowej Orlen Ligi zagrają na wyjeździe z mistrzyniami Polski - Chemikiem Police.
Siatkarki Impelu łatwo i efektownie wygrały 3:0 pierwszy wyjazdowy mecz z azerskim Telekomem Baku w ramach Ligi Mistrzyń. To pierwsza historyczna wygrana wrocławskiego klubu w tych prestiżowych rozgrywkach. Dwa pierwsze sety nie przyniosły praktycznie żadnych emocji. Impel był w każdym elemencie lepszy od rywalek i dominował na boisku, wygrywając najpierw do 17, a potem do 12. Walka trwała tylko w trzecim secie. Zawodniczki Impelu obroniły cztery setbole i wygrały seta 26:24, a cały mecz 3:0.

Natomiast dziś w Policach mecz na szczycie Orlen Ligi. Dojdzie w nim do starcia Chemika Police z Impelem Wrocław - dwóch najsilniejszych polskich zespołów, naszpikowanych gwiazdami siatkówki. Po trzech kolejkach obydwa te zespoły przewodzą w tabeli, mając na koncie komplet wygranych meczów. Sobotni mecz w Policach rozpocznie się o godz. 20.